Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW prepustí tisícky ľudí, oznámiť to má čoskoro

19.09.2019, 18:16 | TASR

Automobilka BMW plánuje zrušiť v Nemecku až šesť tisíc pracovných miest. Cieľom je znižovanie nákladov. Uviedol to vo štvrtok nemecký časopis Manager Magazin.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

BMW

Podľa časopisu, na ktorý sa odvolala agentúra Reuters, firma plánuje zrušiť od päť tisíc do šesť tisíc pracovných pozícií, z toho väčšinu v centrále v Mníchove. Informácie o rušení miest, ktoré sa má uskutočniť do roku 2022, by mali zverejniť v decembri.

Neprehliadnite

V auguste sa novým generálnym riaditeľom automobilky stal Oliver Zipse, pôvodne zodpovedný za oblasť výroby. Nahradil Haralda Krügera, ktorý v júli oznámil svoj odchod z funkcie. Urobil tak v dôsledku rastúcich problémov automobilky, ktorá začala zaostávať v predaji prémiových áut aj v oblasti elektromobility.

Pôvodne sa ako o novom šéfovi uvažovalo aj o Klausovi Fröhlichovi, ktorý má na starosti oblasť rozvoja. Ten by mal podľa Manager Magazin opustiť automobilku v lete budúceho roka, nakoľko podľa časopisu nechce so O. Zipsem spolupracovať.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy BMW