Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bödör bol podľa Threemy Kočnerova spojka na Kováčika, ten to odmieta

16.09.2019, 20:22 | TASR

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vylúčil stretnutia s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a Marianom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Reaguje tak na informácie Denníka N.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Threema

Ten zverejnil prepis údajnej komunikácie Mariana Kočnera s N. Bödörom, podľa ktorej mal byť hlavnou spojkou podnikateľa na prokuratúru práve D. Kováčik. Z komunikácie má vyplývať, že D. Kováčik sa s N. Bödörom pravidelne stretával.

D. Kováčik tvrdí, že sa o tomto dozvedel len z médií a obsah týchto informácií nemá ani verifikovaný. Na spôsob a obsah komunikácie týchto osôb nemá žiadny vplyv a nemôže ani zodpovedať za to, kto sa o ňom a ako baví. S čistým svedomím môže povedať, že sa nikdy na ničom so spomínanými osobami, ktoré mali o ňom komunikovať, nedohadoval, nestretával sa s nimi a nebol s nimi v žiadnom kontakte, obdobne ako sa vyjadril k podobnej komunikácii aj Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský," uviedla v stanovisku hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Neprehliadnite

Kováčik sa ohradzuje

Špeciálny prokurátor sa ohradzuje voči publikovaným a podľa neho nepravdivým tvrdeniam. Prehlásil, že vždy postupoval v trestných veciach v súlade so zákonom a žiadnej nepovolanej osobe neposkytol žiadne údaje z trestných vecí. 

K dnešnému dňu nebol políciou špeciálny prokurátor predvolaný vypovedať k predmetnej trestnej veci, ani k ďalším veciam, ktoré boli medializované. Naďalej je pripravený na bezodkladnú spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní, pokiaľ ho oslovia," podotkla Tökölyová.

D. Kováčik deklaruje, že informácie o takzvanom kamarátstve s N. Bödörom má len z médií. Podnikateľa mal stretnúť prvýkrát na kultúrno-športových podujatiach pred asi ôsmimi až desiatimi rokmi. 

Nemá s ním žiadny a už vôbec nie takzvaný. nadštandardný vzťah," uviedla Tökölyová. Pre medializovanú údajnú komunikáciu medzi Marianom Kočnerom a N. Bödörom, ktorá sa má dotýkať aj špeciálneho prokurátora, požiadal Kováčik o stanovisko dozorujúcich prokurátorov k "rozsahu predmetnej komunikácie".

Podľa vyjadrenia dozorujúcich prokurátorov predložená komunikácia je neúplná a vytrhnutá z kontextu," informovala J. Tökölyová. Opakovane uverejňované ničím nepodložené závery o protiprávnom postupe špeciálneho prokurátora vníma Kováčik ako podsúvané klamstvá, ktoré považuje za súčasť dlhodobej účelovej diskreditačnej kampane s cieľom dosiahnuť jeho odstúpenie z funkcie.

Generálna prokuratúra už vyšetruje

Generálna prokuratúra pre Denník N uviedla, že tieto podozrenia už vyšetrujú. Dozoroví prokurátori ÚŠP informovali generálneho prokurátora na nedávnom stretnutí, že z vami spomínanej komunikácie by mohlo vyplynúť podozrenie z kontaktov niektorých prokurátorov s osobou Mariana Kočnera. Dozoroví prokurátori ÚŠP tiež generálneho prokurátora informovali, že uložili príslušníkom polície, aby sa vecou zaoberali s tým, že ak vyplynú relevantné poznatky, bude vo veci začaté trestné stíhanie," uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Threema

Diskusia (0 reakcií)