Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Boeing opravil nedostatky softvéru simulátora používaného pri výcviku pilotov

19.05.2019, 08:31 | TASR

Americká spoločnosť Boeing v sobotu oznámila, že opravila nedostatky softvéru simulátora používaného pri výcviku pilotov lietajúcich na lietadlách typu 737 Max. Letecké úrady po celom svete v marci zakázali prevádzku lietadiel tohto typu po dvoch tragických haváriách, ku ktorým došlo v priebehu piatich mesiacov.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Boeing vo vyhlásení uviedla, že softvér opravila a operátorom zariadení poskytla dodatočné informácie, aby zabezpečila, že skúsenosti simulátora sú reprezentatívne v rôznych letových podmienkach

Spoločnosť neuviedla, kedy si problém prvýkrát všimla a či informovala regulačné úrady. Spoločnosť Boeing vo štvrtok oznámila, že dokončila aktualizáciu softvéru lietadiel typu 737 Max. Upravená verzia problematického softvéru má vyriešiť problém s automatickým letovým systémom MCAS, ktorý zrejme prispel k marcovej havárii stroja 737 MAX v Etiópii.

Neprehliadnite

Aktualizáciu musí ešte pred opätovným zavedením lietadiel do prevádzky schváliť americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) a aj letecké úrady po celom svete.

Po havárii lietadla 737 MAX v Etiópii z 10. marca, pri ktorej zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov, letecké úrady po celom svete zakázali prevádzku strojov 737 MAX. Pri nehode rovnakého stroja v októbri 2018 v Indonézii prišlo o život 189 ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Boeing, Boeing 737-8 MAX

Diskusia (0 reakcií)