Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Boeing vyplatí sto miliónov dolárov obetiam dvoch leteckých nešťastí

03.07.2019, 18:58 | TASR

Výrobca lietadiel Boeing vyplatí odškodné vo výške 100 miliónov dolárom pozostalým po obetiach dvoch havárií lietadiel Boeingu 737 MAX.

  • Tlačiť
  • 1

Pri oboch nešťastiach zahynulo celkovo 346 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP. Lietadlo typu Boeing 737 MAX 8 sa zrútilo 10. marca približne šesť minút po štarte z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba, odkiaľ smerovalo do Nairobi v susednej Keni. Na jeho palube zahynulo všetkých 157 ľudí vrátane štyroch Slovákov.

Neprehliadnite

Stroj toho istého typu, patriaci indonézskej spoločnosti Lion Air, sa zrútil vlani v októbri do Jávskeho mora, pričom zahynulo všetkých 189 ľudí na palube. Situácia po oboch tragédiách si vynútila pozastavenie prevádzky boeingov typu MAX po celom svete.

Pozostalí po obetiach oboch nešťastí požadovali od Boeingu odškodné vo výške takmer 300 miliónov dolárov.
Príčinou oboch nešťastí bola - na základe predbežného vyšetrovania - zrejme softvérová chyba, ktorú medzičasom spoločnosť Boeing priznala.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Boeing 737-8 MAX