Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bohatstvo národov: Slováci dlhujú veľa, nasporili málo

30.09.2017 | TASR | TREND.sk

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

30.09.2017 | LPB

Posledná veta je fakt perla:-)

02.10.2017 | noname2

zeby zu cakali na prasknutie bubliny?!? ;-D

02.10.2017 | HlasNaHlas

Že vraj
„Takéto investovanie nielenže nevytvára žiadne výnosy, ale sporitelia utrpia skutočné straty. Predpokladá sa, že len v roku 2016 sporitelia stratili okolo 300 miliárd eur v dôsledku inflácie. S rastúcou infláciou by tento rok tento údaj mohol byť dvojnásobne vyšší,“ hovorí Michael Heise, hlavný ekonóm spoločnosti Allianz.

Pri tých mizerných výnosoch, kotré ponúkajú bank z investícii do všelijakých fondov je lepšie mať peniaze poruke. Pána ekonóma najviac trápi to, že peniaze nie sú fixované v banke za mizerné groše, ale ľudia si ich v prípade potreby budú húfne vyberať. Zisk klientov zaujíma pána Heisa len do tej miery do ktorej ho bude mať aj jeho banka. Klient je vždy až na poslednom mieste.

02.10.2017 | HlasNaHlas

Súkromné osoby sú zadĺžené, štát je v dlhoch až po uši a pritom chce otvoriť dlhovú brzdu, slovač má holé ryťe a náš pán predseda rozpráva sladké rozprávky svojim ovečkám, že sa majú vlastne veľmi dobre (takým tónom, ako by sa mali najlepšie na svete). Čítajte, pán Fico! Toto je realita vlakov zadarmo.

03.10.2017 | grgo

Toto je rovnako idiotský článok ako ten o "bohatstve" Čechov. Kameňom úrazu je to, že porovnávať dlhy a finančný majetok je ako porovnávať hrušky s jablkami. Lebo absolútne sa ignoruje enormný dinosaurus v obývačke v podobe nefinančného majektu, hlavne nehnuteľností.

Len ilustratívne, realitný provider Savills odhaduje celkovú hodnotu nehnuteľností na svete na 217 biliónov dolárov. Nie, to nie je preklep prekladu z angličtiny - je to skutočne 217 000 miliárd dolárov. Len pre ilustráciu, toto číslo je takmer trojnásobok globálneho HDP. Celkovo nehnteľnosti tvoria cca 60% majetku na svete, z toho rezidenčné nehnuteľnosti tvoria až 75%.

A teraz taký kvíz pre čiateľa. Majme dve krajiny - v jednej krajine s názvom Švajčiarsko iba 45% obyvateľov vlastní nehnuteľnosť v ktorej bývajú. Zvyšok ľudí si nehnuteľnosti prenajíma - častokrát z daňových dôvodov od realitných fondov a eseročiek. No a potom máme druhú krajinu s názvom Slovensko, kde až 90% obyvateľov vlastní nehnuteľnosť v ktorej bývajú. A teraz malý kvíz:

1) V ktorej krajine bude na obyvateľa viac hypoték?
2) V ktorej krajine bude nižší čístý finančný majetok? [čistý finančný majetok sú úspory mínus dlhy. hypotéka je dlh]
3) Ktorá krajina je "bohatšia"

Na číslo tri sa nedá odpovedať pokiaľ nevieme detaily. Avšak ak až 45% celkového majetku je držaných v nehnuteľnostiach a zároveň Slovenské domácnosti vlastnia dvakrát viac nehnuteľností v ktorých bývajú, tak by som povedal že situácia s majetkom Slovákov bude VÝZNAMNE skreslená ak berieme do úvahy iba finančný majetok.

10.10.2017 | martin33

+++