Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava chce byť mestom bez hazardu. Brno na to doplatilo

13.05.2016 | Zuzana Devera

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

13.05.2016 | Ondrej Korec

Keď pán Danielis hovorí o zhoršení kvality života na ulici, kde je herňa, ako o mýte, tak asi nikdy nežil vedľa takejto herne. Ja som mal tú "česť" v Prahe a aby som to sa moc nerozpisoval, schádzala sa tam chátra z celého širokého okolia, dílovali sa tam drogy, cez noc hluk a bitky ožratých asociálov nasledované diskotékou od modrých policajných majákov. A nie že stalo sa občas, ale pravidelne a aj viackrát za noc. A mohol by som pokračovať cez smrad od rôznych ľudských tekutín a netekutín pred vchodovými dverami až po nespornú "radosť" miestnych obyvateliek pri prípadnom osamelom neskorom večernom návrate domov či už z práce, kina alebo návštevy.

18.05.2016 | Juraj Suchánek

Pri záujme o zrušení hazardu by som rád počul jasné stanovisko komunálnych politikov, ako chcú kompenzovať stratu príjmov, ktoré sa spomínajú v článku na úrovni 5,5 mil. €. Mesto síce hovorí o obmedzení a regulácii, ale nie je spomenuté v akom rozsahu. Je to o výpadku jedného, dvoch, alebo štyroch miliónov z mestskej kasy? Čím ich nahradíme? A otvorene píšem, že ak nebude regulácia upravená 100%-nymi a maximálne transparentnými pravidlami (čo žiaľ určite nebude), začne bujnieť korupcia. Predstava aká korupcia začne prekvitať v prostredí kde bude regulácia založená na čo len čiastočnej svojvôli úradníka či komunálneho politika je až desivá. Kto bude rozhodovať že na ulici A herňa môže byť a na ulici B už nie?