Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava dostala takmer 400-tisícovú pokutu za zimnú údržbu

25.03.2019, 15:37 | TASR | TREND.sk

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) skonštatoval porušenie zákona pri obstaraní zimnej údržby v Bratislave, ktoré zabezpečovalo v decembri 2018 predchádzajúce vedenie hlavného mesta na čele s bývalým primátorom Ivom Nesrovnalom.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Bratislava

Pokuta bola úradom vyčíslená na 388 006 eur s tým, že pokiaľ bratislavská samospráva bude súhlasiť so všetkými zistenými skutočnosťami, pokuta sa zníži o 50 percent na sumu 194 003 eur.

„O zazmluvnení zimnej údržby existovali pochybnosti už od začiatku. Verejné obstarávanie, ktoré predchádzalo spornému rokovaciemu konaniu neskončilo, keďže jediný uchádzač pre pochybnosti o priebehu obstarávania odmietol podpísať zmluvu s mestom a sám podal námietku,“ vysvetľuje Peter Bubla z magistrátu mesta Bratislava.

Neprehliadnite

„V časovej tiesni, aby bola vôbec zabezpečená nejaká zimná údržba, predchádzajúce vedenie mesta následne zvolilo rokovacie konanie, z ktorého vybralo dve firmy, ktoré v súčasnosti pre mesto zimnú údržbu zabezpečujú. Vzhľadom na pochybenia v predmetom rokovacom konaní sa súčasné vedenie mesta rozhodlo rešpektovať rozhodnutie ÚVO a uprednostní zaplatenie nižšej pokuty,“ doplnil.

P. Bubla zároveň uviedol, že pre rok 2019 mesto spustilo nový spôsob obstarania , ktorý „umožňuje vyhlásenie viacerých menších súťaží dostupných pre väčší počet uchádzačov“ a tiež „samostatné súťaže pre jednotlivé lokality aj jednotlivé služby.“

Po zriadení mestského komunálneho podniku by mala letnú aj zimnú údržbu prevziať práve táto inštitúcia.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Bratislava