Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava dostane od vlády milióny na opravu ciest

14.12.2017, 09:23

Ministri sa poslednýkrát v tomto roku stretli na riadnom rokovaní vlády. Okrem iného schválili aj vyčlenenie finančných prostriedkov pre hlavné mesto Bratislavu.

  • Tlačiť
  • 1

Trinásť miliónov eur je určených na rekonštrukciu ciest, po ktorých denne prejdú tisícky áut z celého Slovenska. Hlavné mesto dostalo tiež viac času pri splácaní návratnej finančnej pomoci od štátu.

„Každé hlavné mesto je akousi pomyselnou vstupnou bránou do krajiny. Akosi sa udomácnila politická fáma, že moje vlády a dokonca ja osobne nemáme radi svoje vlastné hlavné mesto,“ povedal predseda vlády SR Robert Fico.

Neprehliadnite

„Dnešné rokovanie vlády potvrdilo, že máme záujem, aby sa naše hlavné mesto menilo v súlade s tým, ako sa ekonomicky krajine darí. Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným. Bratislava si pozornosť vlády zaslúži,“ zdôraznil.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento deň označil za dôležitý zlom vo vzťahu vlády a hlavného mesta Slovenskej republiky.

„Po prvýkrát v histórii sa symbolické výjazdové rokovanie vlády konalo v Bratislave a som rád, že výsledok nie je len symbolický. Prešli sme všetky body, ktoré som vopred avizoval a dospeli sme aj k veľmi konkrétnym záväzkom a uzneseniam,“ uviedol bratislavský primátor.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bratislava, cesty, Fico, Nesrovnal