Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava nemá byty pre ľudí z reštituovaných domov, zrejme príde o štyri milióny

06.05.2016 | Zuzana Devera

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

07.05.2016 | bluehen

Hlavna vec je v tomto nejasna, a to ako dokazalo a stale dokazuje 2500 ludi /sice ako-tak zrucnych v prizivivani sa na inych/ odzubat 76+ poslancov, ci lavych ci pravych s ktorymi nepohli ucitelia, lekari, dopravcovia, cigani hrozbou rabovania, kazenia imidze sr v zahranici, odbory a bohvie kto este.

07.05.2016 | qwerty28

akym zazrakom sa zrovna pre taku skupinku ludi ma zabezpecovat ubytovanie?

08.05.2016 | Zubejda Obejda

no nebudeš mi veriť, ale asi takým, že títo ľudia dostali výmer od štátu (presne tak ako milióny ďalších) a len oni si ho nemohli odkúpiť za pár drobných, ako to urobili tie milióny ostatných, pretože ich byty zreštituovali po revolúcii tí, ktorých predkovia bojovali za nemeckú stranu vo vojne alebo kadejaké podvodné firmičky, spojené s mečiarom.
tí ľudia mali smolu, že žili v Prešporku od nepamäti, takže nedostali nové byty na sídliskách, ako všetci, čo prišli z východu tu budovať krajšie zajtrajšky ...
a keď ti nevadí, že sa zabezpečilo ubytovanie pre Mikloša, Figeľa a ostatných (ďurkovský tiež býva v centre, takisto terajší starosta starého mesta Števčík - ten sem prišiel dokonca za socíku študovať ruštinu) ... a celú tú bandu porevolučných politikov, ktorí si ich odkúpili skoro zadarmo, tak máš smolu.
iba ten, kto od nepamäti žije v bratislave to vie ...

08.05.2016 | qwerty28

a ty mozno neuveris, ze ovela viac ludi malo podobne problemy a nemohli si odkupit byt za symbolicke ceny a nikto im negarantoval dumpingove najomne, napriek tomu ze mali platne najomne zmluvy. Ja neriesim Miklosa ani Figela, mne je divne preco sa zrovna o tychto ludi tak zaujimali a starali sa o nich.

09.05.2016 | Zubejda Obejda

kto? presne sa vyjadruj. žiadne oveľa viac - to nie je argument. daj presné čísla. ľudia z reštituovaných domov - to je presný počet osôb, počet bytov, počet príbehov.

08.05.2016 | emeritus

Vážení,
pohybujete sa v úplne inej časovej dimenzii. Skôr by vás malo zaujímať, ako sa do reštitovaných bytov dnešní nájomníci dostali. Samopalmi? Alebo im ich štát pridelil aj s výmerom, lebo vtedy žiadne sídliská neboli?, A teraz, v dnešných časoch byty vrátil reštitentom aj s nájomníkmi, ktorých tam veľkoryso umiestnil. Aký to zázrak. Opäť je to tu. Opäť máme koho nenávidieť.
Veru, slovač sa nazaprie...

08.05.2016 | qwerty28

to ze niekomu zhabali vtedy domy je o inom. Tu je zaujimave ze po pade socializmu sa desattisice rodin museli vysoriadat s tym ze byty v ktorych byvali zrazu vlastnil niekto iny a museli si ich odkupit aleb platit trhove najomne a neboli to byty v restituovanych domoch. O tych sa nikto netrapil ale o par vyvolenych co dostali dakym zazrakom byty obycajne v historickych centrach o tych sa starame dako obzvlast. Tiez si mohli tie byty odkupit alebo si mozu sami platit trhove najomne.

08.05.2016 | emeritus

Všetko zle. Po páde socializmu si podnikové, štátne, družstevné byty mohli ich nájomníci odkúpiť za veľmi primeranú cenu. Ľudia v reštituovaných bytoch si samozrejme tieto odkúpiť nemohli, ani im nemohli podniky, prípadne družstvá byty prideliť s argumentom, však bývate. Do bytov v mnohých prípadoch investovali nemalé peniaze (zavedenie plynu, kúpeľne atď), čím vlastne dnešným majiteľom byty zhodnotili. A regulované nájomné? Aspoň vidíte, že štát si chybu pri reštitúciách uvedomil, že byty vrátil aj s nájomníkmi. A k posledným dvom vetám asi toľko, že v lukratívnych bytoch v starej Bratislave bývajú iné kádre, ako napr. Fígeľ a podobní protežanti vládnucích strán, ktorí si byty odkúpili za smiešne sumy.

08.05.2016 | qwerty28

ale nie, bolo kvantum bytov, kde doslo k privatizacii podnikov aj s bytmi a tito ludia boli postaveni pred otazku bud platit trhove najomne, odkupit alebo ist.

08.05.2016 | emeritus

S tým súhlasím, Majského byty a podobní podnikatelia Mečiarovej éry...Peniaze a majetky narobili veľa zla. Nuž len dodám , že po smrti si budeme všetci rovní. Na cintorínoch si môžme miesto pobytu len prenajať. Všetci si budeme rovní...