Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava vyšla do boja s hazardnými hrami: Zbiera podpisy na petíciu

28.05.2015, 15:15 | TREND.sk

Bratislavský primátor a starostovia začali zbierať podpisy na petíciu, ktorou chcú na území mesta zakázať hazardné hry. Aby tak mohlo urobiť mesto samo od seba, potrebuje aspoň 120-tisíc podpisov. Petičný výbor dúfa, že sa im to do konca roka podarí.

  • Tlačiť
  • 3

Petíciu chcú dávať obyvateľom podpisovať na rôznych kultúrnych či športových podujatiach mestských častí, informuje agentúra TASR

Podstatou petície je žiadosť obyvateľov Bratislavy vo veku od 18 rokov adresovaná mestskému zastupiteľstvu na prijatie všeobecne záväzného nariadenia. Musí ju podpísať minimálne 30 percent dospelých Bratislavčanov. Samotné nariadenie následne prijme hlavné mesto ako obec s platnosťou pre celé svoje územie, teda aj jej mestské časti. 

„Do doby, kým dobehne petícia, chceme zaviesť dočasnú reguláciu hazardu a pomocou VZN obmedziť otváracie hodiny týchto prevádzok,“ uviedol primátor Ivo Nesrovnal pre TASR. Zároveň pripomína, že v súčasnosti samospráva ťahá v boji s hazardom za kratší koniec. „Ak prevádzkovateľ splní všetky zákonné podmienky, hlavné mesto mu individuálnu licenciu musí vydať,” vysvetľuje.

Mesto podľa neho nechce v budúcnosti povoľovať prevádzky hazardných hier v určitých miestach, napríklad pri školách.

Podľa Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohier iniciátori petície sledujú skôr politické ciele ako záujmy občanov mesta. Nikto z nich vraj zatiaľ nepomenoval konkrétne problémy konkrétnych prevádzok. Asociácie tvrdia, že nemajú žiadne informácie, podľa ktorých by v herných prevádzkach dochádzalo k početnejším incidentom, píše TASR. Plošným zákazom herného priemyslu by zároveň mesto podľa nich stratilo príjem z odvodov a správnych poplatkov vo výške viac ako 4,5 milióna eur ročne.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Bratislava, hazard, hazardné hry, petícia