Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavského primátora a starostov rozhádalo platené parkovanie

05.02.2016 | Zuzana Devera

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

05.02.2016 | citatelTrendu

Toto hovorí za všetko "pre mestské časti je podľa Pekára dôležité novelizovať štatút Bratislavy a prijať všeobecne záväzné nariadenie. Na základe neho dostanú časti mesta do svojej správy niektoré mestské cesty a budú tak na nich môcť presne definovať pravidlá parkovania. To však od mesta doteraz nedostali."

Takže mestské časti chcú pod seba aj mestské ulice, za chvíľu budú chcieť ďalšie peniaze na ich údržbu. Máme v Bratislave neskutočných 17 mestských častí, z nich je väčšina tých malých vyslovene ekonomicky nerentabilných.

Najhoršie, čo Nesrovnal mohol urobiť, je preniesť právomoci s realizáciou parkovaích politík priamo pod mestské časti. Takže bude viac dodávateľov parkovacieho systému, tým vyššie náklady a možno aj problémy s kompatibilitou systému.
Je to úplný bordel, za ktorý je zodpovedný primátor, ale aj starostovia, ktorí tušia bubáky v kapse.

Radšej to zrušte a začnite rokovať s vládou o zmene počtu MČ a urobte to nanovo, toto je úplný chaos, ktorí si odnášajú občania Bratislavy. Plné chodníky, denne ohrozovaní chodci na chodníkoch a zničená zeleň, to je vizitka súčasného primátora a nenažrancov starostov.

PS: Nedá mi spomenúť že za zúfalý stav Bratislavy, ale aj Košíc a ďalších miest s finančnými problémy nesie zodpovednosť vláda, ktorá už dlhé roky vie, že Nižňanského reforma je jeden veľký paškvil, ktorý len vyrobil veľa zbytočných úradníkov a úradov a bordel v kompetenciách.

Doporučujem si pozrieť včerajšiu tému dňa s p. Sotákom, každým slovom má pravdu. Zrušiť zbytočné VÚCky, vrátiť 3 kraje+Bratislava a najmä, všetky základné a stredné školy zoštátniť, aby na ich financiách neparazitovali VÚCky a obce, ktoré financie určené školám, ale aj krúžkom často kradnú, pretože im je stále málo.

17 mestských častí v Bratislave, 22 v Košiacich, je to normálne a najmä ekonomické podľa Fica? Politik má mať gule robiť aj nepopulárne reformy, ak na to nemá, nech neleze do vrcholovej politiky!

http://www.ta3.com/...