Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavskí poslanci schválili parkovaciu politiku, platiť má od roku 2021

27.06.2019, 12:01 | pol | TASR

Od roku 2021 v rezidentských zónach Bratislavy zaparkujú bezplatne len domáci s rezidentskou kartou. Poslanci vo štvrtok jednohlasne schválili parkovaciu politiku. V schválenom návrhu je zapracovaných viacero pripomienok z predošlých diskusií.

  • Tlačiť
  • 50

O návrhu všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel rokovali bratislavskí mestskí poslanci vo štvrtok. Za prijatie hlasovalo všetkých 45 poslancov.

Návrh magistrát prvý raz verejnosti predstavil na jar tohto roka a napokon ho predložil v upravenej verzii –po rozhovoroch, analýzach, porovnaniach s inými mestami a diskusiách s poslancami a so starostami mestských častí.

K parkovacej politike pritom vedenie mesta doteraz absolvovalo vyše 60 stretnutí, k téme mali viacero pripomienok aj obyvatelia. K návrhu VZN v rámci oficiálneho pripomienkovania vznieslo pripomienky spolu 179 fyzických a právnických osôb prostredníctvom webového formulára, e-mailom, poštou a k tomu prišla aj jedna hromadná pripomienka podpísaná 244 signatármi.

Mestské časti zaslali ďalších 108 pripomienok. Mesto tvrdí, že tie, ktoré návrh parkovacej politiky vylepšovali, zapracovalo úplne alebo čiastočne. Týkalo sa to 78 pripomienok.

Za prvú kartu 39 eur

„Som veľmi rád, že po dlhých rokoch a viacerých neúspešných pokusoch o reguláciu parkovania sa nám dnes podarilo túto nesmierne potrebnú, ale zároveň aj veľmi nepopulárnu tému schváliť. Moja vďaka patrí všetkým, ktorí sa o jej presadenie pričinili - členom môjho tímu, poslancom, starostom, všetkým, ktorí k diskusii o parkovacej politike a k jej pripomienkovaniu pristupovali vecne, bez emócií a s úprimným záujmom o najlepšiu budúcnosť nášho mesta,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Neprehliadnite

„Je to pre nás obrovský záväzok, aby sme v zostávajúcom čase do spustenia parkovacej politiky urobili maximum pre to, aby sa s našim návrhom aj dnes kritická časť verejnosti stotožnila. Maximum pre zlepšenie MHD, nové záchytné parkoviská, nové cyklotrasy. Dnešné hlasovanie je významným krokom k lepšej doprave a kvalitnejšiemu verejnému priestoru v našom meste,“ dodal.

Nové pravidlá parkovania budú v Bratislave platiť od roku 2021. Cena hodinového parkovného pre nerezidentov v spoplatnených zónach bude na úrovni 50 centov až dve eurá za hodinu v závislosti od tarifného pásma.

Spoplatnené zóny budú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 50

Tagy Bratislava, parkovacia politika