Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský dopravný podnik plánuje veľký nákup autobusov

13.08.2018, 11:24 | TASR

Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje nákup 40 až 50 nových autobusov. V najbližších mesiacoch preto vyhlási súťaž. Podnik chce zaobstarať aj ďalšie nové električky, kedy a v akom počte, zatiaľ nie je známe, vyplýva zo slov generálneho riaditeľa DPB Milana Urbana.

  • Tlačiť
  • 9

„Z hľadiska udržateľnosti máme povinnosť, aby sme organizovali verejné obstarávanie na nákup 40 až 50 autobusov. Uvažujeme hlavne o kĺbových,“ spresnil šéf DPB. Podstatná časť nákupov nových vozidiel MHD v minulosti bola podľa jeho slov vykonaná s príspevkom európskeho financovania.

„Pozorne sledujeme dostupnosť európskych štrukturálnych investičných fondov na takéto možnosti nákupu. Keď takáto možnosť nákupu bude, čo závisí od vyhlásenia konkrétnej výzvy v konkrétnom operačnom programe, tak DPB na každú takúto výzvu bude reagovať,“ podotkol M. Urban.

Neprehliadnite

Avizuje tiež záujem pokračovať aj v nákupe nových električiek. Nespresnil však zatiaľ ich počet ani čas, kedy chce podnik vyhlásiť súťaž. „Túto otázku považujem zatiaľ za predčasnú,“ uviedol.

Zároveň deklaroval, že o tomto zámere hlavné mesto vie, keďže je zahrnutý do investičných plánov spoločnosti. Vozový park DPB prešiel za posledné roky rozsiahlou modernizáciou.

Z fondov EÚ napríklad podnik nakúpil 120 nových trolejbusov, 60 električiek či 100 autobusov. Do vozového parku pribudlo nedávno ďalších 90 nových autobusov a podnik nakúpil aj 18 elektrobusov.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy autobusy, Bratislava, Dopravný podnik Bratislava, električky, MHD, nákup