Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brexit bez dohody spustí vzburu vo vláde. Johnsonovi ministri sú pripravení odstúpiť

09.10.2019, 13:30 | TASR

Britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi hrozí nová „vzbura“ vo vlastnom kabinete. Skupina ministrov je pripravená odstúpiť vzhľadom na obavy, že vedie krajinu k brexitu bez dohody, informoval v stredu denník The Times.

  • Tlačiť
  • 2

Na zozname „kandidátov“ na odstúpenie podľa správy figurujú ministerka kultúry Nicky Morganová, minister pre Severné Írsko Julian Smith, minister spravodlivosti Robert Buckland, minister zdravotníctva Matt Hancock a generálny prokurátor Geoffrey Cox, uviedla agentúra Reuters.

Neprehliadnite

Nemenovaný člen kabinetu pre The Times povedal, že „veľmi veľký počet“ konzervatívnych členov parlamentu rovnako odstúpi, ak dôjde k neriadenému „bezdohodovému“ vystúpeniu Británie z Európskej únie.

Denník píše, že ministri B. Johnsona na zasadnutí vlády varovali pred závažnými rizikami, ktoré by so sebou prinieslo obnovenie priamej vlády Londýna v Severnom Írsku, a vyjadrili aj znepokojenie nad popredným poradcom premiéra Dominicom Cummingsom, ktorému sa pripisuje mimoriadne nekompromisný postoj v otázke brexitu.

Hoci The Times nespresnili, koľko poslancov Konzervatívnej strany je proti scenáru brexitu bez dohody, denník Financial Times (FT) v stredu ráno informoval, že najmenej 50 z nich sa postaví proti volebnému programu strany sľubujúcemu odchod z EÚ aj bez dohody.

Niektorí konzervatívni poslanci zvažujú, že budú v kampani individuálne presadzovať miernejšie postoje k brexitu alebo nebudú vôbec kandidovať za Konzervatívnu stranu, doplnil FT.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Boris Johnson, Brexit, Británia