Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brexit zaistíme načas, sľubuje Mayová aj s írskou poistkou

07.02.2019, 17:30 | TASR

Britská premiérka Theresa Mayová vo štvrtok prisľúbila, že dosiahne dohodu o brexite, ktorá zaistí, že Británia vystúpi z Európskej únie podľa plánu 29. marca. T. Mayová sa tak vyjadrila pre novinárov po rozhovoroch s lídrami EÚ v Bruseli, napísala tlačová agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Brexit

„Brexit uskutočním, a to načas. V nasledujúcich dňoch budem tvrdo rokovať, aby som to dokázala,“ dodala.

Predseda Európskej rady Donald Tusk však vo štvrtok po stretnutí s T. Mayovou na Twitteri napísal, že v patovej situácii v rozhovoroch o dohode o vystúpení Británie z EÚ „nie je na dohľad žiadny prelom“. „Rozhovory budú pokračovať,“ uviedol D. Tusk na sociálnej sieti.

Neprehliadnite

Britská premiérka tiež prisľúbila, že súčasťou dohody s Bruselom bude írska poistka. Informoval o tom vyjednávač Európskeho parlamentu (EP) pre brexit Guy Verhofstadt, ktorého citoval portál televíznej stanice Sky News.

G. Verhofstadt dodal, že vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie bez dohody „nie je možnosťou“, ale „katastrofou“. Vyjednávač tiež povedal, že privítal list lídra britskej opozičnej Labouristickej strany Jeremyho Corbyna, ktorý dláždi labouristom cestu, aby v britskom parlamente hlasovali za dohodu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit

Diskusia (0 reakcií)