Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Británia nepredložila žiadne konkrétne riešenia situácie s brexitom, tvrdí EK

16.09.2019, 16:00 | TASR

Európska komisia (EK) v pondelok vyhlásila, že je stále prístupná diskusiám s Britániou o hľadaní riešenia v súčasnej britskej patovej situácii týkajúcej sa tzv. brexitu. Zároveň vyzvala britského premiéra Borisa Johnsona, aby prišiel s priechodnými návrhmi na vyriešenie situácie. Informácie priniesli tlačové agentúry AP a AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Výkonný orgán Európskej únie uviedol, že počas pondelkového pracovného obeda B. Johnsona a predsedu EK Jeana-Clauda Junckera v Luxemburgu „takéto návrhy Spojené kráľovstvo nepredložilo“.

Sídlo britského premiéra na Downing Street v Londýne po pracovnom obede uviedlo, že B. Johnson a J. Juncker sa dohodli, že rozhovory o brexite „treba zintenzívniť“, pričom predstavitelia sa budú stretávať každý deň.

Neprehliadnite

„Lídri sa dohodli, že diskusie treba zintenzívniť a že stretnutia sa čoskoro budú konať na dennej báze,“ uviedol úrad britského premiéra po vôbec prvom stretnutí týchto dvoch politikov tvárou v tvár.

Britský premiér B. Jonhson v minulosti opakovane tvrdil, že Británia odíde z EÚ v plánovanom termíne, teda 31. októbra, či už s dohodou, alebo bez nej. Takisto však vyhlasuje, že včas dokáže uzavrieť s EÚ takú prepracovanú „rozvodovú dohodu“, ktorá umožní riadený brexit.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit, Británia, Európska komisia

Diskusia (0 reakcií)