Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Británia nepríde na väčšinu schôdzok EÚ. Ušetríme stovky hodín, odkazuje

20.08.2019, 20:47 | TASR

Británia sa rozhodla, že od 1. septembra obmedzí svoju účasť na väčšine zasadnutí Európskej únie. V utorok to vo vyhlásení oznámil britský minister pre brexit Steve Barclay. Ako pripomenula agentúra DPA, britský premiér Boris Johnson už skôr prisľúbil, že britských zástupcov z rokovaní EÚ „oslobodí“, aby sa mohli sústrediť len na okamžité priority.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Brexit

„Schôdzky EÚ zaberajú veľmi veľa času a úsilia. Odteraz pôjdeme len na také stretnutia, ktoré sú skutočne dôležité, obmedzíme našu účasť na viac ako polovicu a ušetríme stovky hodín,“ uviedol S. Barclay.

Neprehliadnite

Podľa jeho slov tým úradníci získajú viac času pripraviť sa na brexit, teda vystúpenie Spojeného kráľovstva z Únie, ktorý je naplánovaný na 31. októbra.

S. Barclay vo vyhlásení tiež uviedol, že okrem prípravy na brexit sa zástupcovia Británie budú tiež snažiť pripraviť na budúce vzťahy so zvyšnými 27 krajinami Únie a dosiahnuť obchodné dohody s ostatnými krajinami.

K oznámeniu britskej vlády prichádza po prieskume aktivít jej úradníkov v Bruseli. Na ktoré konkrétne stretnutia úradníci pôjdu, sa rozhodne individuálne, dodala vláda s tým, že Johnson sa naďalej bude zúčastňovať na summitoch EÚ.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Brexit