Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Briti chcú obchodnú dohodu s USA. Bez digitálnej dane to nepôjde

23.01.2020, 11:48 | TASR

Británia chce uzatvoriť obchodnú dohodu so Spojenými štátmi, zároveň však neplánuje ustúpiť od svojich plánov zaviesť voči technologickým spoločnostiam ako Google či Facebook daň z digitálnych služieb. Uviedla to vo štvrtok britská ministerka obchodu Andrea Leadsomová.

  • Tlačiť
  • 0

Britská ministerka obchodu Andrea Leadsomová v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Talk Radio, medzi USA a Britániou je dlhodobo veľmi úzky vzťah a preto určité nezhody, ktoré sa medzi Londýnom a Washingtonom môžu z času na čas objaviť, podľa nej tieto dobré a úzke vzťahy nepoškodia.

Na základe britského plánu by technologické koncerny mali platiť daň z tržieb vygenerovaných na území Británie na úrovni 2 %. Platilo by to pritom pre spoločnosti, ktorých globálne ročné tržby dosiahnu minimálne 500 miliónov libier (592,10 milióna eur).

Daň by mala vstúpiť do platnosti od apríla tohto roka, keď sa v Británii začína nový fiškálny rok. Podľa Leadsomovej záujmom Británie je na medzinárodnej úrovni docieliť, aby tieto giganty platili adekvátnu daň.

„Rokovania bývajú často zložité, som však presvedčená, že čo sa týka digitálnej dane, je jednoznačne potrebné, aby tieto nadnárodné koncerny, ktoré majú obrovské zisky, boli zdanené,“ uviedla Leadsomová.

Neprehliadnite

Obchodná dohoda s Britániou po jej vystúpení z Európskej únie je najvyššou prioritou Spojených štátov a bude dosiahnutá do konca tohto roka. Vyhlásil to vo štvrtok americký minister financií Steven Mnuchin.

Dohoda medzi Spojeným kráľovstvom a Spojenými štátmi „je absolútnou prioritou prezidenta Donalda Trumpa a očakávame, že ju dokončíme tento rok, čo bude podľa nás skvelé pre nich aj pre nás“, povedal S. Mnuchin novinárom na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy obchod, USA, Veľká Británia

Diskusia (0 reakcií)