Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Briti podľahli panickým nákupom. Reťazce zavádzajú limity

18.03.2020, 11:16 | TASR

Panické nákupy v britských obchodoch sa v stredu ešte vystupňovali. Vystrašení zákazníci rýchlo vyprázdnili regály s niektorými položkami. Snažia sa vytvoriť si doma zásoby pre prípadnú izoláciu v reakcii na pandémiu nového koronavírusu. To viedlo reťazce, ako sú Tesco a Sainsbury, k obmedzeniu nákupov.

  • Tlačiť
  • 0

Premiér Boris Johnson čelí kritike za to, že koná príliš pomaly a je príliš opatrný pri zavádzaní reštrikcií na zvládnutie pandémie. B. Johnson v utorok uviedol, že nie je dôvod na zásoby, keďže dodávky potravín sú zabezpečené.

V supermarketoch po celej krajine však vidno, že zákazníci sú vystrašení. Regály sa jeden po druhom vyprázdňujú a v policiach zostávajú len veľkonočné čokoládové vajíčka.

Podľa agentúr sa v stredu okolo niektorých supermarketov tvorili obrovské rady. Reťazec Sainsbury's preto obmedzuje nákupy. Aj Tesco, líder na trhu, zaviedlo limity a povoľuje nákup iba dvoch balení niektorých položiek, ako sú cestoviny, toaletný papier či trvanlivé mlieko.

Neprehliadnite

Veľkí britskí maloobchodníci, Tesco, Sainsbury, Asda a Morrisons, spolu s diskontmi Aldi a Lidl, sa už viac ako týždeň snažia udržať tovar v regáloch. „Máme dostatok prichádzajúcich dodávok potravín, ale obmedzujeme predaj tak, aby tovar zostal na policiach dlhšie a mohol si ho kúpiť väčší počet zákazníkov,“ uviedol v liste zákazníkom generálny riaditeľ Sainsbury Mike Coupe.

Aldi sa v pondelok stal prvým reťazcom s potravinami v Spojenom kráľovstve, ktorý zaviedol limity. Jeho zákazníci si počas každej návštevy môžu kúpiť len štyri kusy jedného produktu. Supermarkety tvrdia, že úzko spolupracujú s dodávateľmi, aby udržiavali pohyb potravín v systéme. A neustále objednávajú ďalšie dodávky, aby sa regály opätovne zapĺňali.

Pripomínajú, že dodávky z Európy stále prichádzajú, napriek blokádam v Taliansku, Španielsku a Francúzsku. Jeden z vedúcich predstaviteľov v tomto sektore maloobchodu uviedol, že vláda v Londýne iba začína chápať obrovskú krízu v odvetví.

Podľa zdrojov z maloobchodu, skupiny supermarketov pracujú na plánoch na zefektívnenie svojich činností. Znižujú počet kaviarní, pultov a ďalšie služby, aby ich vyčerpaná pracovná sila mohla udržať základné služby.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Británia, koronavírus

Diskusia (0 reakcií)