Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

British Airways pokračuje v štrajku. Zrušili stovky letov

10.09.2019, 10:45 | TASR

Letecká spoločnosť British Airways (BA) aj v utorok zrušila stovky letov, už druhý deň v rade, keďže jej piloti pokračujú v 48-hodinovom štrajku za vyššie mzdy. Aerolínie odhadujú, že dvojdňová protestná akcia zasiahne 195-tisíc zákazníkov.

  • Tlačiť
  • 0

Aktuálny štrajk je jeden z najväčších v histórii leteckej spoločnosti, a prvý štrajk jej pilotov. Podľa britského združenia pilotov leteckých spoločností (Balpa) jeden deň štrajku stojí leteckú spoločnosť približne 40 miliónov libier (44,80 milióna eur).

V júli piloti odmietli ponuku spoločnosti British Airways na zvýšenie platov o 11,5 percenta v priebehu troch rokov. Podľa Balpa mal prvý deň „štrajkovej akcie prakticky stopercentnú podporu". Odborový zväz pilotov v pondelok (9.9.) večer uviedol, že sa neplánujú žiadne nové rozhovory.

Neprehliadnite

British Airways zase vyhlásili, že sú „pripravené a ochotné“ pokračovať v rozhovoroch. Aerolínie pre štrajky zrušili väčšinu z 850 pravidelných denných letov a cestujúcim poskytli kompenzáciu alebo neskorší let.

Spoločnosť sa klientom ospravedlnila za zrušenie letov a uviedla, že nemala inú možnosť. Štrajk sa nedotkol letov dcérskych spoločností BA - CityFlyer, SUN-AIR a Comair.

British Airways dodali, že odborové zväzy, ktoré zastupujú palubných sprievodcov a pozemný personál, prijali zvýšenie platov. British Airways lietajú do viac ako 70 krajín a ročne prepravia vyše 40 miliónov cestujúcich. Ich piloti plánujú druhý štrajk 27. septembra.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy British Airways

Diskusia (0 reakcií)