Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brusel napumpuje do slovenských vlakov 134 miliónov eur

04.10.2018, 21:52 | TASR

Európska komisia oznámila, že prijala dva projekty spolufinancované z fondov politiky súdržnosti - jeden pre Taliansko a jeden pre Slovensko. Na oba projekty vyčlenila takmer 190 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 6

Eurokomisia sa rozhodla zainvestovať cez Kohézny fond 134,5 milióna eur do zlepšenia železničnej dopravy v žilinskom regióne. Táto finančná injekcia má umožniť nákup 25 moderných a pohodlných vozidiel pre regionálnu železničnú sieť.

Eurokomisárka pre regionálny rozvoj Corina Cretu v tejto súvislosti zdôraznila, že túto investíciu očakávajú takmer dva milióny cestujúcich. „Zvýši sa atraktivita železničnej dopravy v tomto regióne a podporíme tým aj čistejšiu mobilitu na Slovensku,“ uviedla eurokomisárka.

Neprehliadnite

Tento projekt dopĺňa doterajšie investície EÚ do modernizácie železničnej infraštruktúry v regióne, ktoré boli uvoľnené počas predchádzajúceho rozpočtového obdobia.

V prípade Talianska Európsky fond regionálneho rozvoja (ERDF) investuje takmer 55 miliónov eur do vybudovania infraštruktúry pre zavádzanie širokopásmového pripojenia so zameraním na siete novej generácie v nepokrytých oblastiach Sicílie. Do tohto projektu sa zapojilo 142 obcí a viac ako 2,3 milióna obyvateľov.

Podľa stanoviska eurokomisie nejde len o širokopásmový internet pre sicílske domácnosti, ale aj o nové ekonomické príležitosti, viac dostupných verejných služieb a novú otvorenosť voči svetu. Cieľom tohto projektu, ktorý by sa mal dokončiť do roku 2020, je dosiahnuť takmer úplné pokrytie regiónu v širokopásmovom pripojení novej generácie.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy eurofondy, Európska komisia, vlaky, Žilina