Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brusel sa po vražde Kuciaka pýta na zneužívanie eurofondov

01.03.2018, 13:14 | ČTK

Európska komisia (EK) sa obrátila na príslušné slovenských úrady so žiadosťou o informácie o možnom zneužívaní poľnohospodárskych fondov. Uviedol to hovorca eurokomisie Alexander Winterstein.

  • Tlačiť
  • 3

Posledný a nedokončený text J. Kuciaka, ktorý slovenské a zahraničné médiá zverejnili tento týždeň po jeho smrti, skúma spojenie slovenských politikov s talianskou mafiou. Okrem iného naznačuje aj možné zneužívanie európskych poľnohospodárskych dotácií.

„Členské krajiny sú zodpovedné za správne využitie európskych peňazí. Je to v prvom rade ich zodpovednosť,“ pripomenul A. Winterstein.

Neprehliadnite

Komisia podľa neho každé obvinenie podobného typu berie veľmi vážne. „O mediálnych informáciách prichádzajúcich zo Slovenska vieme a situáciu preverujeme,“ doplnil s tým, že komisia teraz očakáva reakciu Slovenska.

Na Slovensko by sa kvôli záležitosti mohli vydať aj zástupcovia Európskeho parlamentu, navrhol dopoludnia šéf jeho najsilnejšej frakcie EPP Manfred Weber. Už v stredu si europarlament uctil pamiatku J. Kuciaka minútou ticha.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Európska komisia, Európsky parlament