Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brusel schválil Londýnu odklad brexitu

28.10.2019, 11:24 | TASR

Členské štáty Európskej únie schválili v pondelok odklad odchodu Británie z Únie do 31. januára 2020. Spojené kráľovstvo však môže vystúpiť z únie aj skôr. Informoval o tom na Twitteri predseda Európskej rady Donald Tusk s tým, že toto rozhodnutie bude Londýnu oficiálne oznámené listom.

  • Tlačiť
  • 3

Rozhodnutie 27 členských štátov Únie o flexibilnom termíne brexitu prišlo v deň, keď sa britský premiér Boris Johnson, ktorý Európsku úniu o odklad požiadal, chystá poslancom Dolnej snemovne parlamentu predložiť návrh, aby sa predčasné voľby v Británii konali 12. decembra. Za návrh B. Johnsona však musia hlasovať v pondelok večer dve tretiny poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu.

Neprehliadnite

Vo svojom prvom prejave vo funkcii britského premiéra B. Johnson v júli pred svojím sídlom na Downing Street povedal, že „neexistujú okolnosti, za ktorých by Brusel požiadal o odklad brexitu — odchádzame 31. októbra, žiadne ak, žiadne ale“.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Brexit, Veľká Británia