Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budapešť chce mesto bez smogu, zvažuje daň zo zápchy

20.11.2019, 13:42 | TASR

Do piatich rokov môže byť obmedzený vjazd áut s dieselovým pohonom do niektorých budapeštianskych obvodov. Povedal to v stredu v správach maďarskej komerčnej televízie RTL zástupca starostu zodpovedný za klimatickú ochranu Dávid Dorosz.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Budapešť

Internetové vydanie denníka Magyar Hírlap v súvislosti s „daňou zo zápchy“ podotklo, že nový budapeštiansky starosta Gergely Karácsony v kampani pred októbrovými komunálnymi voľbami povedal, že na zavedenie dane zo zápchy sa chce obyvateľov mesta najskôr spýtať v referende.

Túto daň by mala maďarská metropola podľa denníka zaviesť, pretože je to záväzok voči Európskej únii z čias starostu Gábora Demszkého, keď sa rozhodlo o postavení 4. linky metra.

Neprehliadnite

V súčasnosti však maďarské zákony zakazujú, aby samosprávy vyberali poplatky za používanie ciest v prípade osobných vozidiel. Takáto možnosť prislúcha iba štátu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Budapešť

Diskusia (0 reakcií)