Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budú nám banky kontrolovať žily a merať tlak? Online platby čakajú zásadné zmeny

11.07.2019 | Peter Scherhaufer

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

11.07.2019 | PaloK

Kam vedie tá cesta dláždená dobrými umýslami?

11.07.2019 | Morris

podľa mňa tu už nejde o ochranu tvojich peňazí, ale EÚ potrebuje 100% vedieť, že si poslal tie peniaze ty.

Aby sa nestalo ako napr u Mizíka, že z jeho počítača a jeho konta je poslaný príspevok, ale aj tak to nie je dôkaz, že to poslal on.

Pomozem si aj citatom
Tí, čo sa dokážu vzdať základnej slobody, aby získali trochu dočasnej bezpečnosti, nezaslúžia si ani slobodu ani bezpečnosť.“ - Benjamin Franklin.

a obrázkom
https://www.reddit....

12.07.2019 | Jozko Ferko

Ten citat vyjadruje všetko.tu vobec nejde o bezpečnost platieb.tu ide o absolutnu kontrolu.hlupa mladez ohlupnuta facebookom a instagramom to absolutne žerie.ved ake je to cool pohodlne a podobne.nechapu o co vlastne ide.jedine hotovost zarucuje poslednu bastu slobody.

11.07.2019 | beauty

Tak to je už vrchol. Jasné smerovanie k diktatúre.

11.07.2019 | martin33

Ak sa pouzije ako biometricky udaj odtlacok prstu, tak minimalne u byvalej nemeckej ministerly obrany a sucasnej kandidatke na predsednicku EU komisie, s tym problem urcite nebude :-)
https://www.theguar...
Podobne s byvalym nemeckym ministrom vnutra:
https://www.theregi...
"The whole research has always been inspired by showing how insecure biometrics are, especially a biometric that you leave all over the place," said Karsten Nohl, a colleague of an amateur researcher going by the moniker Starbug, who engineered the hack. "It's basically like leaving the password to your computer everywhere you go without you being able to control it anymore."

11.07.2019 | traderinvestor

Doba SLEDOVANIA JE TU.
Apple ta sleduje cez odtlačok prsta ako keby si bol kriminálnik.
EU už evidentne NEIDE o ochranu ale o IDENTIFIKACIU osoby, pretože podľa EU každý je potencionálny terorista.
A ľudom sa to predá ako VYHODA, lebo ludia sú v podstate poslušné tvory, ktoré veria úradom.
Máte už svoju cool identifikáciu. Budte IN.
Zakáznik nie je pán, je to to milé zvieratko zo salaša.
Na platobných kartách stačí iba zadné 3-číslie neuvádzať ale vlastník svojho bankové účtu by si ho sám nastavil, ako si nastavuje PIN a ukradnutá platobná karta je nanič

11.07.2019 | IvanPe

Dvojfaktorova autentifikacia je uplne bezna vec vsade, kde sa niekto snazi o skutocnu bezpecnost.
Rovnako nas uz uplne bezne desatrocie sleduju aplikacie a udaje o nasich zvykoch predavaju obchodnym retazcom.
Najuzasnejsie su tie sledujuce aplikacie, ktore nam najviac “pomahaju” (google, FB, smartfony s operacnym systemom zadarmo, ...). Bankove karty nas sleduju od chvile ked dostali RFID cip, to su uzasne bezdotykove platby.
Howgh.

11.07.2019 | IvanPe

Este na doplnenie pre tych co pochybuju o hodnote dat zo sledovania svojej osoby: bezneho slovaka. Data zo sledovania napr pomohly vyhrat volby Trumpovi, Zemanovi a aj Babisovi, sposobili Brexit, a s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou dostali do kresla aj nasu prezidentku.

11.07.2019 | Marek111

OMG, takze vsetky tieto zle liberalne mocnosti pomahaju vsetkym antiliberalnym predstavitelom.

12.07.2019 | Jozko Ferko

Absolutny suhlas.ako to vysvetlit ovečkám? Mozno pomoze štatistika o platbach v hotovosti kde najviac hotovostou platia najbohatši a to švajciari nemci holandania belgicania.je to na nete.Chudobni slovaci ostentativne vsade vytahuju karty - kreditné...