Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Buffettov ojazdený Cadillac vydražili za vyše 122-tisíc dolárov

21.02.2015, 16:40 | ČTK

Cadillac miliardára a investičného guru Warrena Buffeta sa v americkej online aukcii vydražil za 122 500 dolárov (takmer 108-tisíc eur), čo je asi desaťkrát viac, ako je jeho bežná cena. Všetky peniaze pôjdu na účet charitatívnej organizácie Girls Inc, ktorú kedysi spoluzakladala Buffetova zosnulá manželka Susan.

  • Tlačiť
  • 0

Cadillac z roku 2006 má na tachometri málo nad 32-tisíc kilometrov a ide o pomerne skromný model DTS. Jeho hodnotu, ktorá by sa podľa expertov normálne pohybovala okolo 11-tisíc dolárov, však značne zvýšil slávny prvý majiteľ a jeho vlastnoručný podpis v interiéri auta. Miliardár chce navyše auto odovzdať novému majiteľovi osobne.

Zástupcovia aukčného internetového portálu Proxibid neinformovali, kto auto vydražil. Jasné je len to, že celý výťažok putuje do Nebrasky, kde sídli charitatívna organizácia Girls Inc, ktorá sa stará o vzdelávanie a voľný čas dievčat v USA a v Kanade a ktorá zhromažďuje peniaze na stavbu nového centra v Omahe.

warrenbuffettsignature

Zdroj: prsync.com

  • Tlačiť
  • 0

Tagy aukcie, automobily, Buffett, Cadillac

Diskusia (0 reakcií)