Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugár má vysvetliť Kočnerovu komunikáciu týkajúcu sa Mosta-Híd

24.10.2019, 13:19 | TASR

Predseda mimoparlamentného Maďarského fóra (MF) Zsolt Simon vyzval predsedu vládneho Mosta-Híd Bélu Bugára, aby vysvetlil údajnú komunikáciu Mariana Kočnera, podľa ktorej mal vopred vedieť, že Most-Híd bude súčasťou vlády po voľbách v roku 2016. M. Kočner je v súčasnosti obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

  • Tlačiť
  • 4

Z. Simon pripomenul, že podľa zverejnenej komunikácie si mal M. Kočner písať so súčasným podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (Smer-SD) tesne po parlamentných voľbách v roku 2016. M. Kočner mal napísať, že vládu podľa neho zostavia Most-Híd, SNS, Smer-SD a odídenci zo Siete. Z. Simon bol v tom čase podpredsedom Mosta-Híd, preto sa cíti byť podľa svojich slov podvedený a oklamaný.

Neprehliadnite

„Je fakt, že 7. marca 2016 ešte Most preferoval zostavenie pravicovej vlády, o týždeň nato, ako písal M. Kočner túto SMS, Most zmenil rétoriku a išiel rokovať s Robertom Ficom," vyhlásil Z. Simon na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Z. Simon sa pýta, ako je možné, že M. Kočner vopred vedel, aké rozhodnutia padnú v Moste-Híd. Vyzval preto B. Bugára, aby vysvetlil túto komunikáciu aj prípadnú dohodu so šéfom Smeru-SD R. Ficom. Komunikáciu zverejnil v stredu (23. 10.) líder OĽaNO Igor Matovič.

Podľa poslanca by mal Most-Híd vysvetliť aj komunikáciu medzi M. Kočnerom a Alenou Zsuzsovou z marca 2018, v čase, keď sa rokovalo o zostavení novej vlády. Z. Simon vyzval aj členov Mosta-Híd. „Pokiaľ ste o tomto nevedeli, odíďte zo strany, boli ste podvedení,“ povedal.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Bugár, Kočner, Most-Híd