Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugár nebude lídrom kandidátky Mosta-Híd. Strana už má náhradníka

19.11.2019, 22:00 | TASR

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár má obsadiť druhé miesto za ministrom dopravy Árpádom Érsekom, tretí má byť šéf envirorezortu László Sólymos. TASR to potvrdila hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme.

  • Tlačiť
  • 0

„Predseda strany Most-Híd v rámci svojich kompetencií navrhol kandidátnu listinu, ktorú republikové predsedníctvo schválilo ako návrh na republikovú radu. Republiková rada o kandidačnej listine rozhodne v sobotu,“ uviedla pre TASR K. Magdeme. O tom, že B. Bugár nebude lídrom informovala aj TV JOJ.

Neprehliadnite

Zo súčasných ministrov, ktorí sú členmi Mosta-Híd, na kandidátke už nebude minister spravodlivosti Gábor Gál. Zdôvodnil to politickými i nepolitickými dôvodmi.

Chýbať by mala aj štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner. Naopak, Andrej Hrnčiar svoju kandidatúru pre TASR potvrdil.

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Béla Bugár, Most-Híd

Diskusia (0 reakcií)