Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugár si zastáva identický vládny program: Už sme ho obhajovali pred dvoma rokmi

26.03.2018, 20:47 | TASR | TREND.sk

Opozícia v rozprave diskutuje takmer sama, vládni poslanci sa do nej nehlásia Predstavitelia koalície obhajovali vládny program už pred dvoma rokmi a dokument, ktorý predkladá premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), je identický. Takto vysvetlil novinárom predseda Mosta-Híd Béla Bugár fakt, že do rozpravy k vládnemu programu sa neprihlásil žiaden koaličný poslanec.

  • Tlačiť
  • 0

Do debaty sa občas zapájajú len cez faktické poznámky. „Pred dvoma rokmi sme si povedali všetko a pokračujeme v tom. Vy si myslíte, že si potrebujeme vytĺcť nejaké politické body z tejto rozpravy? Ja si to nemyslím. My potrebujeme robiť a plniť, čo v programe máme napísané,“ zdôraznil.

Opozíciu zároveň B. Bugár kritizoval, že obsah jej vystúpení často nie je venovaný vládnemu programu, ale sústredí sa len na sypanie špiny a urážanie koalície.

Neprehliadnite

Opomenul napríklad návrhy poslancov okolo Miroslava Beblavého. Tí navrhli zriadenie špeciálneho výboru, ktorý by mal dohliadnuť na vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Žiadali aj zmenu menovania policajného prezidenta a oddelenie policajnej inšpekcie od ministra vnútra, a to v skrátenom legislatívnom konaní.

Veronika Remišová z OĽaNO koalícii vytkla, že pre jej početné kauzy dôveru ľudí získať nemôže. Koaliční poslanci si odhlasovali, že schôdza musí skončiť v pondelok, rokovať sa tak bude až do noci.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Dôvera, parlament, vláda

Diskusia (0 reakcií)