Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská vstupuje do Kiskovej strany

14.06.2019, 19:58 | TASR

Jana Žitňanská vstupuje do strany, ktorú zakladá dosluhujúci prezident SR Andrej Kiska. Informovala o tom na sociálnej sieti. A. Kiska má svoju stranu predstaviť na pondelkovej tlačovej konferencii.

  • Tlačiť
  • 4

Pre spoluprácu s Kiskovou stranou sa rozhodla pre to, že sa dlhodobo venuje problematike osôb so zdravotným postihnutím a vidí priestor pre pokračovanie.

„Keď som rozmýšľala, ako pokračovať po ukončení môjho mandátu europoslankyne, zvažovala som, či ešte zostať v politike, alebo sa vydať inou cestou, kde by som mohla čo najlepšie a najúčinnejšie pomáhať práve tejto skupine ľudí,“ napísala J. Žitňanská.

Dodáva, že sa rozhodla zostať v politike, kde sa chce pokúsiť systémovo zmeniť prístup štátu k ľuďom so zdravotným postihnutím a k ich rodinám. „A keďže vnímam Andreja Kisku aj cez neziskovú organizáciu Dobrý anjel ako človeka, ktorému záleží na tých najzraniteľnejších, prijala som jeho ponuku na spoluprácu,“ uviedla J. Žitňanská.

Neprehliadnite

J. Žitňanská pôsobila posledných päť rokov v Európskom parlamente ako poslankyňa. Spoluzakladala neparlamentnú stranu NOVA, ešte predtým bola poslankyňou Národnej rady SR za KDH.

Ľudia zo vznikajúcej strany doručili na ministerstvo vnútra oznámenie o tom, že začínajú zbierať podpisy na vznik novej strany končiaceho prezidenta. Podľa portálu tvnoviny.sk jej názov je Za ľudí. Markíze to potvrdil zdroj z rezortu vnútra. Stranu majú predstaviť v pondelok v Banskej Bystrici.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Andrej Kiska, Jana Žitňanská