Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaplovič chce meniť kreditový systém pre učiteľov

15.04.2013 | SITA

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

16.04.2013 | HlasNaHlas

To je výborný spôsob, ako prihrať peniaze svojím kamarátom.

Pomerene nedávano (do 4-6 rokov) sa EÚ snažila pomocou vzdelávacích programov vzdelať našich učiteľov v angličtine. Viem, že v do Poľska v tom čase prišli kvalitní učitelia (nie nejakí pobudovia, ktorých ste mohli stretnúť v našich súkromných jazykových školách), aby vzdelávali lektorov, resp. učiteľov angličtiny pre základné a stredné školy. Program tam fungoval.

U nás vládny predstaviteľ, prívrženenc červenej alebo modrej čvargy (nechce sa mi teraz hľadať, kto to bol, ale zdá sami, že červenej) vyhlásil, že my si svojich angičtinárov vyvzdelávame sami. Do popuku. Nevieme po anglicky, ale chceme vzdelávať našich lektorov. No nebolo len na zlosť cez smeiech. Boli za tým peniaze.

Jedna moja známa, angličtinárka, takýto kurz absolvovala v nejakom vzdelávacom stredisku v Petržalke. Musela tam chodiť dva roky, aby získala "atestáciu". Tfuj! Toto nazvať atestáciou, to je výsmech Anglicka. Prvý rok jej vysvetľovali to, čo už vedela, a druhý rok to, čo nevedeli ani samotní lektori. Prinieslo jej to veľmi málo, ak nechcem neslušne povedať hov.o.

Ale agentúra si za "vzdelávanie" učiteľov prišla na svoje. Vy múdri novinárikovia, prečo sa neopýtate, koľko vláda vyčlení na vzdelávanie jedného učiteľa?! A vynásobte to počtom učiteľov vjednej agentúre. A zsitite si, komu takéto agentúry patria.

A opýtajte sa absolventov, čo im to dalo.

Mojej známej za "atestáciu" zvýšli plat o 10 eur mesačne!