Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputová predstavila nových ľudí zo svojho tímu

07.06.2019, 10:57 | TASR

Nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová chce viac spolupracovať s menšinami, čo tvrdila aj počas predvolebnej kampane. „Zakladám novú tradíciu a rozhodla som sa prizvať k spolupráci aj zástupcov a zástupkyne národnostných menšín a odborníčku pre oblasť nových menšín a menšinových práv,“ uviedla v piatok na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 3

S expertným poradným výborom sa podľa vlastného vyjadrenia bude pravidelne stretávať. „Je pre mňa dôležité, aby som rozumela situácii, potrebám a problémom, ktorým čelia obyvatelia a obyvateľky národnostných aj nových menšín na Slovensku. Veľmi si vážim ochotu nižšie menovaných odborníkov a odborníčok byť súčasťou tohto neformálneho poradného výboru,“ vysvetlila.

Neprehliadnite

Zverejnila aj mená jednotlivých zástupcov menšín. Maďarskú menšinu by mali zastupovať vedúca ateliéru Vysokej školy výtvarných umení Ilona Németh a tiež historik a riaditeľ Fóra inštitútu pre výskum menšín Attila Simon.

Rusínsku menšinu budú zastupovať riaditeľka Ústavu rusínskeho jazyka a kultúry Prešovskej univerzity v Prešove Anna Plišková a rovnako hovorca okrúhleho stola Rusínov Slovenska a člen Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny Peter Medviď.

Rómska menšina bude zastúpená vedúcou Ústavu romologických štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Jurinou Rusnákovou a spolupracovníkom bude i koordinátor pre Slovensko z Rómskeho vzdelávacieho fondu Viktor Teru.

Ostatné národnostné menšiny a nové menšiny zastúpi riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry Elena Kriglerová Gallová.

Pred pár dňami Z. Čaputová predstavila poradcov pre kľúčové oblasti. Poradkyňa pre sociálnu oblasť bude Zuzana Kusá, poradca pre zahraničnú politiku, bezpečnosť a obranu Peter Bátor, poradcami pre oblasť práva a spravodlivosti budú Peter Kubina a Radovan Pala. Poradcom pre vnútornú politiku bude Vladimír Talian a poradcom pre komunikáciu Martin Burgr.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Zuzana Čaputová