Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputová reaguje na nahrávky: Potvrdzujú sa najhoršie predstavy o fungovaní štátu

14.10.2019, 12:06 | TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že informácie z nahrávky medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom nezostanú bez rýchlej a jednoznačnej reakcie kompetentných orgánov. Podľa nej všetci potrebujú veriť tomu, že takto to už na Slovensku fungovať nebude.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Kočner

„Generálny prokurátor má byť najvyšší ochranca zákonnosti. Zverejnená nahrávka ukazuje, ako bola táto kontrola zákonnosti podriadená ľudom podozrivým zo spáchania zločinov," uviedla prezidentka.

Doplnila, že sa zároveň ukazuje, ako bývalý najvyšší predstaviteľ Generálnej prokuratúry nebol v službe spravodlivosti, „ale spravodlivosť bola slúžkou záujmov skupiny ľudí".

Neprehliadnite

„Žiaľ, potvrdzujú sa najhoršie predstavy a indície o fungovaní právneho štátu v nedávnej minulosti," poznamenala prezidentka.

Denník N informoval o tom, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi D. Trnkom a Marianom Kočnerom Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie J. Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Podľa Denníka N Marian Kočner vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí. J. Haščák sa dištancuje od všetkých „domnelých aktivít", s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmieta ich.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Kočner