Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputová vymenovala šesť sudcov. Ústavný súd je kompletný

10.10.2019 | TASR

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

10.10.2019 | Roman Kanala

Má byť ústavný sudca garantom nestrannosti a nezávislosti?
Pavol Jakubov
Blog Denník N, 2. októbra 2019 11:53
https://dennikn.sk/...

10.10.2019 | martin33

6 chlapov, to ju z EU komisie, kde ma byt hlavnym programom okrem klimy aj rodova rovnost, asi nepochvalia.
Na "rodove vyrovnanie" by to chcelo nejaku tu Jankovsku alebo Maruniakovu, ked uz Macejkova kandidovat nemoze a Lassakova tolko roboty sama nezvladne

10.10.2019 | Don Quijote

Neviem načo má poukazovať tento komentár? Jednoducho čistý trolling.

10.10.2019 | martin33

A co ty sa snad nestotoznujes s programom EU komisie ? Takto Bobrika Progresu neziskas.

10.10.2019 | beauty

Očakávam rozhodnutie o sťažnostiach na prezidentské voľby, prednostne….

10.10.2019 | Don Quijote

Aj keď je podanie tej vypasenej mafiánskej svine úplne mimo, musíme brať ohľad na fakt, že sme na Slovensku kde sú pomaly najskorumpovanejšie súdy v Európe (asi len Rusko na tom bude horšie) a sťažnosť vyššie uvedeného indivídua by bola uznaná, ako právoplatná. Do akej situácie by to uvrhlo slovenský politický systém? Ja síce nie som právnik, ale keď sa človek nad tým zamyslí, tak by Čaputová nebola právoplatne zvolenou prezidentkou a museli by sa opakovať voľby. Tak isto predpokladám, že všetky jej rozhodnutia by neboli právoplatné a teda by ani nemohla vymenovať ústavných sudcov a rozhodnutie ústavného súdu, v prípade podania tej skorumpovanej svine by tak isto nemohlo byť právoplatné. Takže ústavný súd by bol stále neuznášania schopný a tým by sa muselo anulovať aj jeho rozhodnutie o sťažnosti vypasenej mafiánskej svine a Čaputová by bola tým pádom znovu prezidentkou. Alebo sa mýlim?

10.10.2019 | martin33

Sudy su pritom tym pilierom statnej moci, kde existuje dlhodoba prevaha zien.
https://www.webnovi...
"Najvýraznejšie zastúpenie majú ženy v súdnictve. Sudkyne tvoria 63 percent zo všetkých sudcov, uvádza správa. Vrcholové pozície v súdnictve takisto zastávajú ženy."
Bolo by treba hlbsiu analyzu, ci je to len nahoda, alebo je naozaj jednoduchsie vycvicit si na sude "opicku" ako "opiciaka".

14.10.2019 | beauty

Súd bol funkčný aj bez sudcov vymenovaných Skládkou, 7 ks, minimálny počet na fungovanie.

10.10.2019 | zajo-

Preházka sa može ísť prehádzať...