Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ceny energií sa zbláznili. Jahnátek poškuľuje po ziskoch monopolov

11.09.2018 | Ján Kováč

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

11.09.2018 | rarsok

Ked cena elektriny klesna na burze na 1/3 tak vo vyslednej cene sa to takmer neprejavilo, lebo zvisili ine tarify. Teraz ked zakladna cena elektriny na burze stupla na dvojnasobok, tak by mali mat stale este rezervu na znizovanie ostatnych poplatkov.

11.09.2018 | Emasculate

“Dvaja poprední dodávatelia TRENDU povedali, že suma, ktorú im uzná ÚRSO, nestačí ani na pokrytie nevyhnutných nákladov.”

Klobuk dolu, to je Bob-Woodward-standard.
Len zo zvedavosti, ten treti co povedal? Ze na pokrytie v pohode staci ?

11.09.2018 | Pavol Čižmárik

"Dvaja poprední dodávatelia TRENDU povedali, že suma, ktorú im uzná ÚRSO, nestačí ani na pokrytie nevyhnutných nákladov. "

Baviť sa s regulovaným subjektom o tom, či mu stačí regulovaná cena na pokrytie jeho nákladov, to je vtip.

To by sme sa museli bavit o vsetkych nakladoch monopolov, aj o flotilach X7, co si nakupili...cojaviem, co je nevyhnutné v takom monopole...kto to kedy zisti a odmeria? Radovi zamestnanci by vedeli rozpravat, myslim si.

11.09.2018 | HromBlesk

CEna komodit rasite??? neviem plyn je dva roky plus minus an svetovej burze rovnaký, prečo by mal teda dražieť?

11.09.2018 | Vlasko

"Keby nezasiahol, koncová cena by mohla stúpnuť zhruba o desať percent" - a keby bolo keby boli by sme v nebi.

URSO nieco vyhlasi a "novinar" Trendu to prehlasi za pravdu...... URSO, ktore preto aby dokazalo potrebu svojej existencie tu strasi kazdu chvilu. A "novinar" co sa boji ze mu plyn/elektrika zdrazie 10000 nasobne mu to zerie. Lebo system kde regulator nereguluje koncove ceny energii si nevie prestavit. Pricom taky system ma ovela lepsie vysledky......

13.09.2018 | Jirko

Cena je upravována na základe emisí z elektrární na pevné palivo! Ak by zavřeli doly, a vyplácali ušlé mzdy a nedrželi doly vyplatilo by se to!

13.09.2018 | mekiel

Taktiež si myslím, že by mali byť ešte nejaké rezervy, že by zdraženie nemalo byť v takom rozsahu ako sa všade píše, prijde mi, že je okolo toho zase nafúknutá bublina, aby ľudia boli v napätí v čo sa to vyvinie. Čo mám Slovakia en. tak tí na takéto situácie reagovali medzi poslednými, takže sme to u nich mávali čo najdlhšie za dobrú cenu. Tak snáď to tak bude aj teraz.

14.09.2018 | Mikil

Ide len o to, ako zvýšiť cenu za dodávky energie, ktoré sú na faktúre uvedené ako prenosová sústava. Nič viac , nič menej... ideál by bol fixny poplatok cca 50 Euro+ spotrebovana energia. Aby sa a smeracke práce mohli dobre nažrať, kým to ešte ide. Ale raz príde čas aj na nabíjačku....