Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Černák uzavrel so súdom dohodu o vine a treste. Týka sa 16 vrážd

17.12.2019, 15:14 | TASR

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák uzatvoril v utorok na Okresnej prokuratúre v Martine dohodu o vine a treste, ktorá sa týka 16 vrážd.

  • Tlačiť
  • 0

Po uzatvorení dohody o tom informoval prokurátor martinskej Okresnej prokuratúry Martin Kováč. Doplnil, že v platnosti zostáva doživotný trest odňatia slobody s nárokom na podmienečné prepustenie.

„Stíhaný bol za 14 skutkov kvalifikovaných ako trestné činy vraždy a dva skutky kvalifikované ako trestné činy všeobecného ohrozenia, lebo vraždy vykonali nástražným výbušným systémom,“ uviedol M. Kováč.

Neprehliadnite

„Obvinený prijal v rámci dohody prokurátorom navrhnutý trest, v tomto prípade išlo o upustenie od uloženia súhrnného trestu. Taktiež prijal aj prokurátorom navrhnuté ochranné opatrenie, a to zhabanie veci - piatich strelných zbraní. Zároveň s poškodenými uzatvoril dohodu o náhrade škody,“ dodal prokurátor Okresnej prokuratúry v Martine.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mikuláš Černák

Diskusia (0 reakcií)