Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Česi stále najviac dôverujú Babišovi. V top 3 je aj Pirát Bartoš

06.05.2019, 19:32 | TASR

Najvyššej dôvere z českých straníckych predstaviteľov sa v apríli tešil predseda hnutia ANO Andrej Babiš s podporou 38 percent. Za ním s odstupom skončili predseda ČSSD Jan Hamáček (30 percent) a šéf Pirátov Ivan Bartoš (29 percent). Vyplýva to z prieskumu spoločnosti CVVM, informoval v pondelok server Novinky.cz.

  • Tlačiť
  • 0

Z ďalších predsedov parlamentných strán nasleduje predseda SPD Tomio Okamura s dôverou 24 percent, nasledovaný predsedom komunistov Vojtechom Filipom, ktorému dôveruje 22 percent ľudí.

Medzi nich sa dostal dnes už bývalý predseda ľudovcov Pavel Bělobrádek (23 percent), zatiaľ čo jeho nástupca Marek Výborný zatiaľ nebol do prieskumu zahrnutý.

Predseda TOP 09 Jiří Pospíšil a líder ODS Petr Fiala sa zhodne tešia podpore 20 percent ľudí. Novému šéfovi hnutia STAN Vítovi Rakušanovi dôveruje 13 percent respondentov. Najvyššiu nedôveru ľudia deklarovali u Okamuru (65 percent), Bělobrádka (58 percent) a podpredsedu hnutia ANO Jaroslava Faltýnka (57 percent).

V porovnaní s posledným predchádzajúcim výskumom zreteľne klesla dôvera u Jaroslava Faltýnka, Radima Fialu a Jana Hamáčka. Pokles Faltýnkovej dôvery môže súvisieť s podozrením na možnú kauzu v mýtnom tendri. Polícia zasahovala na protimonopolnom úrade i v jeho byte. Obvinenia v tejto veci zatiaľ nepadli.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Andrej Babiš, Česko

Diskusia (0 reakcií)