Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Česko odkleplo zákaz kožušinových fariem

07.06.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Najviac CO2 vypúšťa do nášho ovzdušia košická firma

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

TREND.24

Robert Kaliňák je jeden z kľúčových členov vlády a skvele si robí prácu ministra vnútra, vyhlásil pred rokovaním vlády v súvislosti s pokračujúcimi protestmi a výzvami na odstúpenie R. Kaliňáka minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Zdôraznil, že pre demokraciu sú takéto demonštrácie dobré. Odchod R. Kaliňáka z vlády a demonštrácie sa ale podľa neho nedajú prepájať.

Taliansky výrobca pneumatík Pirelli zastavuje výrobu vo Venezuele kvôli nedostatku surovín. Závod v meste Guacara bude uzatvorený v polovici júna na neurčito, oznámila v stredu spoločnosť podľa portálu BBC.

Emisie skleníkových plynov sa na Slovensku od roku 1990 znížili o 45 percent, cieľ Kjótskeho protokolu tak bol dlhodobo naplnený. Absolútne najväčším znečisťovateľom vypúšťajúcim najviac CO2 je US Steel Košice. Vyplýva to zo správy, ktorú si dal v rámci vládneho projektu Hodnota za peniaze vypracovať Inštitút environmentálnej politiky (IEP).

U.S. Steel KošiceZdroj: SITA

Indonézia má toľko ostrovov, že ich nebola nikdy schopná všetky spočítať a pomenovať. V najväčšom súostroví sveta je odhadom 17 508 ostrovov. Indonézska vláda verí, že registrácia všetkých indonézskych ostrovov v OSN jej pomôže lepšie chrániť svoje rozsiahle územie, píše portál BBC News.

České kožušinové farmy, kde sú chované v otrasných podmienkach tisíce noriek a líšok, by sa mali stať minulosťou najneskôr do konca januára 2019. Dolná komora českého parlamentu schválila v stredu návrh zákona, na základe ktorého má byť v krajine zakázaný chov zvierat na kožušinu. Podľa portálu iDnes.cz je ročne v Česku usmrtených približne 20-tisíc noriek a líšok.

Donald Trump nominuje na post riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christophera Wraye. V stredu to oznámil na Twitteri. Ch. Wray v minulosti pôsobil okrem iného na ministerstve spravodlivosti a bol aj právnikom guvernéra New Jersey Chrise Christieho.

Kremeľ sa dištancoval od ponuky aukčného domu ponúkajúceho v dražbe hodinky, ktoré vraj patrili Vladimirovi Putinovi. Švajčiarsky strojček Patek Philippe Grand Complications 5208P, ktorý stojí viac ako milión dolárov (890 274 eur), údajne býval skvostom ponuky ruského prezidenta. „Je to výmysel,“ vyhlásil Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Jordánsko a Mauritánia sa pridali k Saudskej Arábii a ďalším arabským krajinám, ktoré od pondelka Katar izolujú, pretože podľa nich podporuje teroristické skupiny. Katar obvinenia svojich susedov odmieta a hovorí o nepriateľskej klamlivej kampani.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)