Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Českú novinárku, ktorá spolupracovala s Kuciakom, stráži polícia

28.02.2018, 08:16 | TASR

Česká súvislosť s násilnou smrťou 27-ročného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny má stelesnenie v osobe investigatívnej novinárky a zakladateľky Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku Pavly Holcovej. V utorok to s odvolaním sa na svoje informácie napísal český týždenník Respekt.

  • Tlačiť
  • 0

Týždenník v článku na svojom webe ďalej uviedol, že centrum je zapojené do projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project a medzinárodných sietí investigatívnych novinárov a česká novinárka uplynulý rok a pol spolupracovala s J. Kuciakom na príprave článku, ktorý už pred svojou smrťou nestihol vydať.

Polícia podľa zistení Respektu vyhodnotila, že v ohrození by mohol byť aj život českej novinárky a preto ju stráži. „Nehnevajte sa, ale nechcem a nemôžem sa k tomu vyjadrovať,“ povedala pre Respekt P. Holcová.

Neprehliadnite

O českom presahu v tomto prípade hovoril v utorok popoludní na tlačovej konferencii v Bratislave bez ďalších podrobností slovenský policajný prezident Tibor Gašpar.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ján Kuciak, Pavla Holcová, polícia

Diskusia (0 reakcií)