Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Český výrobca traktorov Zetor sa kvôli extémnemu suchu zadlžuje

15.08.2019, 20:35 | TASR

Český výrobca traktorov Zetor Tractors zaznamenal vlani jeden zo svojich najhorších rokov, keď predal najmenej traktorov v histórii a skončil v strate.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Česko, Zetor

Vedenie firmy už skôr oznámilo, že prvýkrát po ôsmich ziskových rokoch skončil Zetor v roku 2018 v strate 5,76 milióna eur (149 miliónov Kč). Zároveň sa zvýšilo zadlženie firmy. To medziročne vzrástlo o 438 miliónov na vyše 1,5 miliardy českých korún.

Neprehliadnite

Celkové zadlženie spoločnosti, ktoré zverejnil server e15.cz, dosiahlo naposledy vyššie hodnoty v období finančnej krízy. Čiastočným dôvodom je oneskorené uvedenie niektorých modelov na trh v 1. polovici roka, pod ktoré sa podpísalo povinné prispôsobenie niektorých modelov novej európskej smernici, uviedol výkonný riaditeľ firmy Marian Lipovský.

Spoločnosť zaťažil aj pokles trhu s traktormi, čo spôsobilo extrémne sucho. Ako dodal Lipovský, najmä v 2. polroku minulého roka sa výrazne zhoršili podmienky na trhu, a to najmä v dôsledku extrémneho sucha vo veľkej časti Európy, čo zhoršilo ekonomickú situáciu farmárov. To sa výrazne prejavilo na najväčších trhoch firmy v Česku a Poľsku. Prepadli sa o pätinu, čo následne znížilo predaje firmy Zetor.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Česko, Zetor