Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Messenger, Threema či Skype. Pozrite sa, ako zabezpečujú súkromie

30.08.2019, 07:00 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Otvorenie komunikácie Mariána Kočnera cez četovaciu aplikáciu Threema vyvolalo na Slovensku výrazný presun ľudí do iných aplikácií, napríklad Signal. Bezpečnostní experti spoločnosti Binary Confidence vybrali deväť najčastejšie používaných četovacích aplikácií a zoradili ich podľa toho, ako zabezpečujú súkromie komunikácie.

  • Tlačiť
  • 16

Pravdepodobne neexistuje používateľ smartphonu, ktorý by na komunikáciu nevyužíval niektorú z četovacích aplikácií od Facebook Messengera cez Google Talk po Threemu. Odkedy sa podarilo policajtom dostať k správam z Threemy Mariána Kočnera, mnohí ľudia sa začali zaujímať, ako ľahko sa môžu k ich komunikácii dostať nepovolané osoby.

Neprehliadnite

Bezpečnostní experti z Binary Confidence, ktorá sa špecializuje na kybernetickú bezpečnosť, zostavili rebríček četovacích aplikácií zameraných na ochranu súkromia. Upozorňujú však, že bezpečnosť je komplikovaná, každý človek má iné požiadavky a potreby na použiteľnosť aplikácie a iné potreby na ochranu svojho súkromia a komunikácie s rôznymi osobami.

Riaditeľ spoločnosti Binary Confidence Pavol Draxler

Riaditeľ spoločnosti Binary Confidence Pavol DraxlerZdroj: Binary Confidence

„Každá z nasledujúcich aplikácií má svoje bezpečnostné úskalia, ktoré pri neodbornom zaobchádzaní môžu spôsobiť problém. Je veľký rozdiel v tom, ako aplikácia zaobchádza s dátami pri prenose a ako po tom, čo sú doručené,“ vysvetľuje Pavol Draxler z Binary Confidence.

Toto je rebríček najbezpečenejších appiek pre komunikáciu podľa firmy Binary Confidence. Pavol Draxler upozorňuje, že pri appkách nie sú zahrnuté vlastnosti, ktoré výhradne nesúvisia s bezpečnosťou a šifrovaním aplikácie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy aplikácia, Appka dňa, kybernetická bezpečnosť, mobilná komunikácia