Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chaos na IT škole pokračuje. Voľby vyhlásili za neplatné

22.01.2020, 19:24 | Tomáš Nejedlý | © 2020 News and Media Holding

Voľby do akademického senátu, ktoré mali priniesť pokoj na Fakultu informatiky a informačných technológií (FIIT) STU v Bratislave, boli vyhlásené za neplatné. Skupina zamestnancov tento výsledok odmieta akceptovať a pokračuje v štrajkovej pohotovosti. Protestmi naďalej hrozia aj študenti, v hre je odvolávanie dekana.

  • Tlačiť
  • 0

Fakulta, ktorá posiela na trh práce najžiadanejších absolventov, je naďalej v bojovom stave. Napätie pretrváva od zvolenia nového dekana Ivana Kotuliaka v lete minulého roka a postupne eskalovalo až do pokusu o prepustenie bývalej dekanky Márie Bielikovej a štrajkovej pohotovosti zamestnancov školy. Voľby do senátu fakulty mali priniesť upokojenie situácie a návrat k bežnej činnosti školy.

Volebná komisia však vyhlásila doplňujúce voľby troch členov senátu za neplatné. Dôvodom bol nesúlad počtu voličov vo volebnom zozname, ktorým bol vydaný hlasovací lístok a počet odovzdaných lístkov. Lístkov bolo o jeden viac ako podpisov na zozname voličov.

Neprehliadnite

„Niekto zrejme odvolil, ale nepodpísal sa, komisia pre istotu skontrolovala počty trikrát,“ hovorí predseda akademického senátu Slovenskej technickej univerzity Marián Peciar.  „Veľký“ senát univerzity organizoval voľby do „malého“ senátu fakulty prostredníctvom svojich členov vo volebnej komisii. Senát fakulty je totiž od minulého roka neuznášaniaschopný.

Volebná komisia nemohla podľa M. Peciara pre procesnú chybu pristúpiť k

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy IT, voľby, vysoké školy

Diskusia (0 reakcií)