Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chce to presnejšie pravidlá, po voľbách zostali nejasnosti, tvrdí Danko

13.11.2018, 14:59 | TASR

Volebné pravidlá je potrebné nastaviť presnejšie. Existuje totiž podozrenie, že niektorí kandidáti nedodržiavali finančné limity, alebo si vymýšľali fiktívne zamestnania. Zhodli sa na tom predseda NR SR Andrej Danko, šéf štátnej volebnej komisie Eduard Bárány a zapisovateľka volebnej komisie Eva Chmelová.

  • Tlačiť
  • 9

„Dostal som od občanov podnety ohľadom viacerých zvolených primátorov. Tieto platformy totiž nespĺňajú parametre regulárnych politických strán, ale ani nezávislých kandidátov. Zistíme, kto urobil chybu,“ avizuje A. Danko.

Neprehliadnite

Líder SNS nevylučuje, že zriadi komisiu, ktorá sa tým bude zaoberať. Zároveň verí, že nepresné pravidlá, ktoré vyvolali po víkendových voľbách nejasnosti, budú čoskoro upravené zmenou zákona. A. Danko preto očakáva podnety od príslušných inštitúcií, sám bez spoločenskej zhody nebude iniciovať žiadne konania.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Andrej Danko, komunálne voľby 2018