Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chcete obed s Warrenom Buffettom? Aukcia už začala

05.06.2017, 21:39 | ČTK

Tradičná charitatívna internetová aukcia, v ktorej je obed s finančníkom a filantropom Warrenom Buffettom mala na stránkach aukčnej siene eBay rýchly štart. Krátko po začatí aukcie, suma ponúknutá za obed stúpla na jeden milión dolárov.

  • Tlačiť
  • 1

Aukcia, ktorá sa tento rok koná už po 18-krát, končí v piatok večer miestneho času, teda v sobotu 4:30 stredoeurópskeho času. Výťažok získa rovnako ako v minulých rokoch nadácia Glide Foundation zo San Francisca.

Ponuky väčšinou prudko rastú až ku koncu dražby. Od roku 2008 mala vždy konečná suma viac ako šesť núl. Rekordný bol obed v roku 2012, kedy anonym za neho zaplatil takmer 3,457 milióna dolárov. Vlani bola víťazkou žena, ktorá si želala zostať v anonymite. Jej ponuka sa priblížila rekordu z roku 2012 - predstavovala 3 456 789 dolárov.

Nadácia Glide Foundation poskytuje sociálne služby chudobným a bezdomovcom v San Franciscu. Z uplynulých aukcií už získala zhruba 23,6 milióna dolárov. Peniaze používa na financovanie rôznych programov pre znevýhodnených ľudí. S nápadom aukcie prišla Buffettova prvá žena Susan, ktorá pôsobila v nadácii ako dobrovoľníčka.

Neprehliadnite

Víťaz obedovať s W. Buffettom v reštaurácii Smith & Wollensky v newyorskej obchodnej štvrti Manhattan. Môže si so sebou priviesť sedem priateľov a s investorom stráviť niekoľko hodín v rozhovore na akúkoľvek tému. Jedinou výnimkou sú budúce investície W. Buffetta alebo jeho firmy Berkshire Hathaway.

86-ročný finančník je podľa časopisu Forbes druhým najbohatším mužom planéty. Časopis jeho majetok aktuálne odhaduje na 74,9 miliardy dolárov. Takmer všetok svoj majetok sa W. Buffett rozhodol venovať charite.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy aukcia, Warren Buffett