Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Choré videnie Roberta Fica

Názor | Strana Smer nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila naspäť, vyhlásil jej predseda Robert Fico na sneme.

27.04.2018, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 7

Kto vie, či je to skutočný, alebo len hraný optimizmus. Realitou však je, že v súčasnosti v Smere nejde len o jednu z ďalších kríz, ako hovorí R. Fico. Ide o krízu zásadnú a jej vonkajším prejavom je, že Ficovej strane už odchádzajú skalní voliči. Vedenie smeru si však na sneme nedokázalo položiť ani základnú otázku.

Prečo je to tak

Jadro ich voličov prestáva tolerovať strane to, nad čím si dosiaľ zatváralo oči a zapchávalo uši.

To, že Smer vyhral voľby a voliči mu dali mandát na výkon štátnej moci, neznamená, že mu tým automaticky dali aj právo na podvody, zlodejčiny a zakrývanie ekonomických trestných činov, keď ide o „Našich“.

Neprehliadnite

Smer za tie roky vytvoril dokonale organizovaný systém, ktorý pracuje najmä pre svojich a tých aj chráni. Dôsledkom tohto systému je, že mocní a bohatí sa nezastavili ani pred vraždou novinára, ktorý fungovanie tohto mechanizmu odhaľoval vo svojich článkoch. Investigatívny novinár zbieral fakty, ktoré spájajú páchateľov trestných činov so Smerom.

Už to škrípe

Dokonale naolejovaný strojček sa však teraz zasekol. Ani vlastní voliči tejto strany jej nedali mandát na budovanie mafiánskeho štátu. Takto sa na stranu už začínajú pozerať aj skalní voliči Smeru, ktorí strácajú dôveru vo vlastnú stranu.

Po šiestich rokoch predstúpil R. Fico pred delegátov v riadne oslabenej pozícii. Už nie ako premiér, ale iba ako šéf strany a poslanec. S touto novou situáciou sa však nevyrovnal ako poctivý chlap. Nepokladal za dôležité hlbšie sa zaoberať medializovanými korupčnými prípadmi, v ktorých figurujú členovia strany a jej oligarchovia.

Smer je stále stranou jedného človeka. R. Fico si v minulosti nikdy nedokázal priznať prehru či priznať podiel vlastnej viny. A aj prehru vo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Jednou ranou, Názory, Robert Fico, Smer