Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čína dokončila megakontrakt na 300 Airbusov. Macron ju odmenil nekritickými slovami

25.03.2019 | TASR

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

26.03.2019 | MyslimSiTo

ten istý Macron: Taliansko sa pridalo k Hodvábnej ceste, Taliansko je zlé.

26.03.2019 | salamoon

a prvym z nich sa povezie Ondrik Dostal s tibetskou vlajkou

26.03.2019 | HlasNaHlas

Peking potrebuije jednotnú Európu, tzn. niečo také ako v Egypte, keď faraón rozhodol, tak celý Egypt mu staval hrobku alebo Rusku transsibírsku magistrálu na Stalinov povel. Ale na to je potrebný totalitný systém.

Okrem toho, keďže sa idú hľadať "body konvergencie" medzi EÚ a Čínou, bude to znamenať, že na jednej strane Francúzsko s Nemeckom získa dobrý džob, na druhej, že Číne to splatíme všetci. Čína totiž potrebuje odbytištia a zem, priestor na pestovanie potravín. Merkelová s Macronom budú teraz špekulovať nad tým, ako prinútiť EÚ, aby sa otvorila pre čínske výrobky, čo vytlačí z trhu mnohých domácich európskych výrobcov.

26.03.2019 | HromBlesk

Ono tá stratégia nie je zlá, lepšie ako po sebe strieľať. Radšej spolupracovať. Máš pravdu že potreujú odbytište,ale do kedy...CIna je pomaly drahšia ako Rumunsko. Ak sa bude správne tlačiť na aut práva a normy, tak tá Čína až taká lacná dlhodobo nebude. POtrebuje potraviny to je pravda a to je naša šanca. . A tu mi príde že celý svet sa obracia...pred 500 rokmi prišiel europan so sofistikovaným produktom..sklíčkom a vymenil ho za zlato, tkanou dekou a vymenil ju za kožušinu, dal im traktor a kúpil banány, a dnes??? USA dováža Hich Tech na 5G telefonnu sieť a čo vyváža do Číny??? sóju, pšenicu....tak kto je tu rozvojový???

26.03.2019 | plš

Hlas, môj dedo sa viezol Transibírskou magistrálou v Československými légiami už vtedy, keď svet o Stalinovi nechyroval...

26.03.2019 | martin33

Ale chyroval. Vtedy bol Stalin zlocincom na uteku.

26.03.2019 | rarsok

Transsibírska magistrála bola postavená ešte za cára.