Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čína sa chystá uvaliť obchodné sankcie na USA. V pozadí je kauza z čias Obamu

21.10.2019, 18:00 | ČTK

Čína žiada Svetovú obchodnú organizáciu (WTO) o povolenie uvaliť na Spojené štáty odvetné obchodné opatrenia v ročnom objeme 2,4 miliardy amerických dolárov. Je to kvôli nedodržiavaniu rozhodnutia WTO v colnej kauze, ktorá siaha do éry amerického prezidenta Baracka Obamu. Uviedla to dnes agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

WTO v júli rozhodla, že Spojené štáty nevyhoveli v plnom rozsahu jej rozhodnutiu a mohli by čeliť čínskym sankciám, ak nezruší niektoré clá porušujúce obchodné pravidlá.

Neprehliadnite

Spor sa týka ciel, ktoré Spojené štáty v roku 2012 kvôli údajným subvenciám zaviedli na solárne panely a niektoré ďalšie čínske tovary, ktorých ročný vývoz do USA v tom čase predstavoval 7,3 miliardy dolárov.

Spojené štáty a Čína spolu od minulého roka vedú obchodnú vojnu, v rámci ktorej si na seba vzájomne vyrubujú clá. Súčasný americký prezident Donald Trump viní Čínu z viacerých prípadov nekalých obchodných praktík, ktoré podľa neho poškodzujú americké podniky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy obchodná vojna, sankcie

Diskusia (0 reakcií)