Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čižnár kritizuje pochybenia pri farmároch, týkajú sa vraj celého Slovenska. Chce sa stretnúť s Matečnou

16.07.2018, 15:30 | TASR

Z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. V deviatich prípadoch dala Generálna prokuratúra (GP) SR pokyn na začatie trestného stíhania.

  • Tlačiť
  • 1

Výsledky preskúmania trestných vecí týkajúcich sa samostatne hospodáriacich roľníkov v pondelok predstavil generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Z celkového počtu 36 preskúmavaných trestných spisov jeden preskúmala špeciálna prokuratúra.

Pochybenia boli zistené pri desiatich prípadoch, čo je podľa J. Čižnára pomerne veľký počet. Pri deviatich bol navyše daný pokyn na začatie trestného stíhania. O tejto kontrole sa chce J. Čižnár v blízkej dobe rozprávať aj s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou (SNS).

Neprehliadnite

„Systém kontroly na PPA (Pôdohospodárska platobná agentúra) je absolútne nepostačujúci,“ zdôraznil generálny prokurátor. Uviedol, že sa pri systéme kontroly na PPA vytvára pre jednotlivcov prostredie, kde môžu rozhodovať svojvoľne.

Zároveň dodal, že je zvláštne, že sa pri jednotlivých projektoch opakujú rovnaké osoby. Podľa J. Čižnára sa tieto problémy netýkajú len východného Slovenska, ale začína to byť celé Slovensko.

„V týchto krajoch tým policajtom, ktorí tam boli zainteresovaní, ľudia neveria, a ja sa im nečudujem,“ poznamenal J. Čižnár s tým, že keď si prokurátor nevšimne pochybenia policajta, vykonáva si dozor biedne.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Jaromír Čižnár