Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čižnár pozastavil funkciu prokurátorovi z Kočnerovej Threemy

06.12.2019, 17:36 | TASR

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi až do právoplatného skončenia disciplinárneho konania, potvrdila hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Threema

B. Palovič je prokurátorom Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktorý mal komunikovať s Marianom Kočnerom cez šifrovanú aplikáciu Threema. Koncom augusta mu Národná kriminálna agentúra zabavila telefón v súvislosti s trestným stíhaním zločinov zneužitia právomoci verejného činiteľa, korupcie a podplácania.

Neprehliadnite

V komunikácii s M. Kočnerom sa mal dohadovať o ovplyvňovaní trestných stíhaní M. Kočnera. B. Palovič dozoroval aj trestné stíhanie advokáta a vtedajšieho poslanca Národnej rady (NR) SR Daniela Lipšica a poslanca NR SR Gábora Grendela (OĽaNO).

J. Čižnár pozastavil B. Palovičovi funkciu ešte v novembri na základe návrhu krajskej prokurátorky v Bratislave Ivety Kopčovej. Tú v ten istý deň J. Čižnár odvolal z jej pozície z dôvodu prieťahov, keď nepodala osem rokov obžalobu na Lóranta K. z pokusu o úverový podvod. Lórant K. mal byť komplicom Dobroslava Trnku pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Threema