Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čižnár reaguje na nahrávky: Pozastaviť výkon funkcie Trnkovi nie je možné

14.10.2019 | TASR

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

14.10.2019 | Roman Kanala

Rozsiahla trestná činnosť, o ktorej sa verejne vie. Ovplyvňovanie vyšetrovania, zneužitie právomoci, marenie úlohy verejného činiteľa.

Dobroš Trtoš je kalibašter a nemá cti, aby odstúpil sám.

Tak treba za tri minúty prijať v superkrátkom konaní, že kalibašter nemôže ostať v kalícii, súdnictve, či na spolužiakúre, ani v štátnych službách, lebo je špinavý a má otravnú hubu.

14.10.2019 | Európan

Rozsiahla trestná činnosť už ako GP a vedelo sa o tom.
Nepísalo sa o tom a ani sa nič neriešilo.
Lebo to bol "ich" človek.
MS Žitňanská.
MV Lipšic.
Premiérka Radičová.
Štátni tajomníci Beblavý von Palma a Lucka von Nicholson.
Vtedy nič a dnes im ide papuľky roztrhnúť.

14.10.2019 | Roman Kanala

Pokiaľ viem, ministri nemajú vplyv na Generálnu spolužiakúru a nemôžu zasahovať do personálnych záležitostí.

14.10.2019 | BrunoBruno

To nevadí. Pre amerického trolla je to jedno. Hlavne odkloniť zodpovednosť. Radičová za to môže... Alebo Matelko. Ale nikdy, naozaj nikdy nie SMER SD. On tu totiž iba bačuje. Zodpovedni sú zasadne iní. Obyčajne Mikloš a Dzurinda. Ak to nejde hodiť na nich, potom Radičová.

14.10.2019 | BrunoBruno

smerackeho trolla...

14.10.2019 | Darija

V superkrátkom konaní sa prijímajú zákony a ich novely, ktorými štát neprimerane závažne ovplyvňuje ekonomické prostredie. Podnikateľskú sféru, zamestnávateľov, produktívny kapitál (v podobe pracovnej sily).

Pellegrini v prípade kočner - trnka vyhlásil, že sa jedná o zlyhanie jednotlivca. Súhlasím s ním, ak pod tým jednotným “číslom” mal na mysli zlyhanie štátu ako celku, a to v absolútnom rozsahu svojej pôsobnosti a funkcionality.

Na dôvažok očakávam od lekára, momentálne experta na štátne IT plus všetko ostatné, že nezabudne využiť túto jedinečnú príležitosť na zorganizovanie ďalšieho neúspešného “náboru” pre ľudí žijúcich za hranicami tejto republiky s presvedčením o ich potrebnom návrate do rodnej vlasti, kde je žiť alebo aspoň dôstojne prežiť, jednoducho malina.

14.10.2019 | chr

Čakal niekto niečo iné? Vplyv robertko je stále veľký. Ak si niekto naivné myslel že to skončí ich zničením z funkcií , tak sa mýlil. Ešte si s nimi užijeme. A možno aj prehráme a dozvieme sa , že skutok sa nestal. Počkáme a uvidíme.

14.10.2019 | Darija

Nedávno v Rakúsku po zverejnení jedného (1) kompro videa rezignoval vicekancelár a do pár dní - bez naťahovania času potrebou zbierania znaleckých posudkov potvrdzujúcich hlas podobný hlasu a bez zbytočných nič nehovoriacich tlačoviek - kancelár S. Kurz podal demisiu, čo prezident akceptoval a vyhlásil predčasné voľby so slovami:

“Nositelia zodpovednosti republiky nedodržali dôveru, ktorá im bola zverená. Je to neúcta voči jej občanom. A takúto stratu rešpektu k nim netolerujem. Obyvatelia Rakúska sa musia vedieť spoľahnúť na integritu vlády a integritu nositeľov zodpovednosti. My všetci musíme dôverovať našim inštitúciám. To je základom našej demokracie”.

14.10.2019 | Roman Kanala

Tak ma napadlo, že ho ani nemusia vyliať na ulicu. Stačí jedna unimo bunka niekde v poli, v nej stolička a stôl. Pred dverami príslušník VB bude kontrolovať prítomnosť. Pred vstupom odovzdať mobil a aktovku, lebo by tam mohol mať noviny. Osem hodín denne pozerať na stenu. Na záchod môže vedľa do kabínky Toi Toi. Na jedlo dostane stravenky. Najbližšia krčma 10 km.

A Dobroš Trtoš by musel sekať dobrotu, lebo inak je to porušenie pracovnej disciplíny. Sťažovať sa nemôže, je kalibašter a mal by byť rád, že smie byť rád. Lampasáci musia poslúchať.

14.10.2019 | Jaroslav Raztocny

sudruh GP nemoze konat, ma zviazane ruky a peklo na zemi sa akosi nedeje. Vlozim sem zopar urivkov z biblie, ktoru by mal poznat naspamat, inak zjavne porusuje zakon aj on sam. K veci, zakon c. 153\2001 Zz. v zneni neskorsich uprav definuje zopar zakladnych pravidiel:

1. Prokuratúra chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

2. Prokuratúra je v rozsahu svojej pôsobnosti povinná vo verejnom záujme vykonať opatrenia na predchádzanie porušeniu zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti, na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie. Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

3. Pri plnení úloh je prokurátor povinný ... chrániť verejný záujem + postupovať iniciatívne, spravodlivo, nestranne a bez prieťahov.

Potom uz len k tomu nalejme najdolezitejsi zakon, ktory ma paku na vsetkych tychto lotrov, avsak vobec sa neuplatnuje:
Ústavný zákon č. 357/2004 Z. z. - Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Tento ústavný zákon ustanovuje ... zodpovednosť verejného funkcionára za nesplnenie alebo porušenie povinností a obmedzení ustanovených týmto ústavným zákonom vrátane sankcií, ktoré možno verejnému funkcionárovi za také nesplnenie alebo porušenie povinností alebo obmedzení uložiť.

1. Verejný záujem na účely tohto zákona je taký záujem, ktorý prináša majetkový prospech alebo iný prospech všetkým občanom alebo mnohým občanom.

2. Osobný záujem na účely tohto zákona je taký záujem, ktorý prináša majetkový prospech alebo iný prospech verejnému funkcionárovi alebo jemu blízkym osobám.

GP (aj on) je podla tohto zakona verejnym funkcionarom. A nekona v sulade s verejnym zaujmom. Mohlo by sa povedat, ze sa to javi, ako keby konal v inom zaujme.

15.10.2019 | LPB

Chrapúni, čo majú za ušami, sa dostávajú do vysokých funkcií preto, lebo (z princípu) potom musia poslúchať. Pud sebazáchovy. Čím väčší chrapúň, tým vyššia šanca na zvolenie do vysokej funkcie.

15.10.2019 | chr

Jaro , slovo Ústava zodpovedným nič nehovorí . Akoby neexistovala . Dokonca , keď sa spýtam policajta , ktorý sa mi snaží dať pokutu , za to , že neoprávnene jazdím svojim autom po svojom pozemku ( podotýkam , že za účelom výkonu poľnohospodárskej čínnosti ) , tak ma jednoducho ignoruje . Keď sa ho spýtam , za akým účelom vstúpil na súkromný pozemok a čo tu mieni robiť som dostal odpoveď , že mňa je do toho nič, lebo on vyšetruje . Keď som sa ho spýtal či pozná ústavu SR tak som dostal odpoveď , že jeho nejaké všeobecne záväzné nariadenie obce nezaujíma. A teraz mi povedzte čo mám policajtovi ďalej povedať.

15.10.2019 | demo50

Policajtovi je zbytočné niečo hovoriť, lebo "takto ho to v policajnej akadémii" naučili a on sa podľa toho koná. Asi je potrebné napísať otvorený list pani Kurilovskej (čo sa iba pchá pred kamery a do politiky ako prd do gatí), aby niečo s týmto zastaraným procesom vzdelávania policajtov urobila...